Інструкція з оформлення посадовими особами Державної інспекції сільського господарства України та її територіальних органів матеріалів про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням правил технічної експлуатації тракторів, комбайнів, інших самохідних сільськогосподарських машин і правил техніки безпеки під час їх експлуатації У редакції затвердженій Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27.06.2013 № 396 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 липня 2013 р. за № 1209/23741)
Ця Інструкція встановлює порядок оформлення, розгляд та облік матеріалів про адміністративні правопорушення уповноваженими посадовими особами Державної інспекції сільського господарства України та її територіальних органів, які мають право складати протоколи та розглядати справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням правил технічної експлуатації тракторів, комбайнів, інших самохідних сільськогосподарських машин і правил техніки безпеки під час їх експлуатації, і накладати адміністративні стягнення.
Закон України від 20 червня 2013 року №353-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів
України щодо усунення обмежень у провадженні господарської діяльності» Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і вводиться в дію з 1 липня 2013 року.
Згідно з нормами цього Закону України скасовується необхідність подавати декларацію відповідності
матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства
з питань пожежної безпеки. Дана норма застосовуватиметься у випадку
використання об'єктів, що в установленому законодавством порядку
приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції,
реставрації, капітального ремонту.
Не потрібно буде подавати зазначену декларацію відповідності до 1
січня 2014 року і іншим підприємцям. Це стосується суб’єктів
господарювання, які діють на підставі дозволів на початок роботи
новостворених підприємств, введення в експлуатацію нових і
реконструйованих виробничих об'єктів та об'єктів іншого призначення,
впровадження нових технологій, передачу для виробництва зразків нових
пожежонебезпечних машин, механізмів, устаткування та продукції, виданих
відповідно до Закону України «Про пожежну безпеку».
Окрім того, дозвільний орган повинен зареєструвати безоплатно
декларацію протягом 10-ти робочих днів з дня її надходження. Якщо
декларацію не зареєстровано і не відмовлено в її реєстрації в
установлений строк, підприємець має право розпочинати діяльність вже на
наступний день після завершення строку, встановленого для реєстрації. У
такому разі декларація вважається зареєстрованою.
Замовники будівництва також можуть отримати на безоплатній основі
необхідні вихідні дані у центральному органі виконавчої влади, який
забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного
захисту.
Нововведення чекають і сферу експертизи проектів будівництва. Так,
скасовується експертиза з питань цивільного захисту. Крім того, з
центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у
сфері техногенної та пожежної безпеки, знімаються повноваження
проводити експертизи проектів будівництва.
Контролюючі органи зможуть зупиняти чи забороняти діяльність
підприємств, реалізацію продукції, виконання робіт та надання послуг
виключно через суди, а саме адміністративні.
Не пізніше наступного робочого дня з дня видання (прийняття)
відповідного розпорядчого документа інспектор зобов’язаний звернутися до
адмінсуду з позовом про підтвердження обґрунтованості вжиття
контролюючим органом заходів реагування. Суд, за позовом контролюючого
органу, буде вирішувати питання про заборону, зупинення господарської
діяльності підприємців за скороченою процедурою.
Інструктивно-методичні матеріали
"Вимоги безпеки під час навчання з плавання в басейнах загальноосвітніх навчальних закладів" Додаток до листа МОН України від 26.06.2013 № 1/9-457
Ці вимоги поширюються на басейни загальноосвітніх навчальних закладів (далі – навчальний заклад) незалежно від підпорядкування та форми власності, а також можуть бути використані під час навчання з плавання в басейнах іншого підпорядкування.
Місце для купання дітей і вимоги безпеки під час проведення навчання з плавання в природних водоймищах (річки, озера, ставки, моря тощо) повинні відповідати вимогам Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (у редакції наказу Міністерства надзвичайних ситуацій України від 24.09.2012 року № 1214, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.10.2012 за № 1739/22051).
ДСТУ 4466-9:2008 Системи газового пожежогасіння. Проектування, монтування, випробування, технічне обслуговування та безпека. Частина 9. Вогнегасна речовина HFC 227ea (ISO 14520-9:2006, MOD) Розробники: В. Боровиков, канд. техн. наук; С. Пономарьов (науковий керівник); О. Шкоруп, канд. техн. наук / Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки МНС України (УкрНДІПБ) / ДСТУ прийнятий наказом Держспоживстандарту України від 3 вересня 2008 р. № 318 / Вид-во: Мінрегіонбуд України / Рік: 2010 / Чинний від 2009-07-01
Національний стандарт ДСТУ 4466-9:2008відповідає ISO 14520-9:2006 Gaseous fire-extinguishing systems – Physical properties and system design – Part 9: HFC 227ea extinguishant (Системи газового пожежогасіння. Фізичні властивості і проектування систем. Частина 9. Вогнегасна речовина HFC 227еа), крім таблиць 4 – 6, де є відхили, якими передбачено можливість альтернативного вибору методів визначання мінімальної вогнегасної концентрації та мінімальної флегматизувальної концентрації у разі гасіння вогнегасною речовиною HFC 227еа
Роз'ясненя Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань з питання проведення перевірок стану умов та безпеки праці на підприємствах лист від 13.06.2013 № 371-06-13
Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань зазначив, що страхові експерти з охорони праці наділені правом на проведення перевірок стану умов і безпеки праці та проведення профілактичної роботи з цих питань на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, видів господарської діяльності, у фізосіб, які використовують найману працю. Крім того, страхові експерти надають страхувальникам консультативну, методичну та інформаційну допомогу, сприяють у створенні ними та реалізації ефективної системи управління охороною праці. Вимоги страхового експерта щодо дотримання вимог законодавства з охорони праці є обов'язковими для виконання роботодавцями. Також визначено, що попереднє розёяснення фонду з цього питання викладене в листі від 10.05.2011 р. № 244-07-2 визнано нечинним.
Презентация содержит определение электромагнитного излучении, виды излучений (радиоволны, инфракрасное
излучение, ультрафиолетовое излучение, рентгеновское излучение, видимое
излучение, гамма-излучение), источники, воздействие на здоровье
человека, способы защиты.
Порядок подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки
Затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2013 року № 440
Цей Порядок визначає процедуру подання і реєстрації декларації
відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам
законодавства з питань пожежної безпеки, що дає
право на початок роботи новоутворених підприємств, початок використання
суб'єктом господарювання об'єктів нерухомості (будівель, споруд,
приміщень або їх частин). Декларація не подається: у разі використання торговельних місць,
кіосків та контейнерів, якщо їх розміщено на ринку відповідно до схеми,
погодженої з органом державного пожежного нагляду; орендарем
об'єкта нерухомості (особою, яка використовує об'єкт нерухомості за
цивільно-правовим договором, що не передбачає перехід права власності на
такий об'єкт) за умови, що декларацію на об'єкт нерухомості
зареєстровано його власником.
Правила аварійно-рятувального та протипожежного забезпечення польотів у цивільній авіації України Затверджені Наказом Міністерства інфраструктури України від 07.05.2013 року № 286 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 травня 2013 р. за № 809/23341
Ці Правила визначають порядок організації і проведення заходів аварійно-рятувального та протипожежного забезпечення польотів, аварійно-рятувальних робіт на території аеропортів (аеродромів) і в районі відповідальності аеродромів за проведення пошукових та аварійно-рятувальних робіт у цивільній авіації України. Ці Правила поширюються на фізичних і юридичних осіб, незалежно від форми власності та підпорядкування, на яких покладено аварійно-рятувальне та протипожежне забезпечення польотів.
Лист МОЗ України від 11.04.2013 р. № 05.01-14-А-3344/3601-зв Щодо надання роз'яснення про застосування закону україни "Про заходи з попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення"
Наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 16.05.2013 № 273 "Про внесення змін до Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів"
Цим наказом від 16.05.2013 № 273 Міністерство енергетики та вугільної промисловості України виключило із Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів наступні вимоги: для оформлення підключення електроустановки до електричної мережі замовник повинен був надати інспектору Держенергонагляду (електропередавальній організації) електроустановку для здійснення технічного огляду, а також необхідну документацію; підключення електроустановки закінченого будівництвом об'єкта, який приймається в експлуатацію, до електричної мережі проводилося власником мереж після технічного огляду електроустановки; а також перелік об'єктів, щодо яких проводився технічний огляд електроустановок.
Рекомендації щодо захисту особового складу підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України під час гасіння пожеж та ліквідації наслідків аварій за наявності небезпечних хімічних речовин (аміак, хлор, азотна, сірчана, соляна та фосфорна кислоти)
Розроблено: Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки МНС України (УкрНДІПБ МНС України) / Затверджено наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 13.10.2008 № 733
Рекомендації щодо захисту особового складу підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України під час гасіння пожеж та ліквідації наслідків аварій за наявності небезпечних хімічних речовин (аміак, хлор, азотна, сірчана, соляна та фосфорна кислоти) (далі – Рекомендації) призначені для працівників МНС України, які займаються організацією пожежогасіння та ліквідацією наслідків аварій за наявності небезпечних хімічних речовин (НХР), розробленням планів пожежогасіння на об’єктах з наявністю НХР.
Надана інформація може використовуватися викладачами, курсантами та слухачами навчальних закладів і навчально-методичних центрів МНС України, а також для підготовки працівників аварійно-рятувальних формувань.
Рекомендації визначають порядок організації та проведення заходів щодо забезпечення безпеки особового складу підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України під час гасіння пожеж та ліквідації наслідків аварій за наявності НХР.