ДСТУ EN 13788:2008 «Металообробні верстати. Безпека. Верстати токарні багатошпиндельні автоматичні»
Цей стандарт встановлює вимоги щодо безпеки та (або) заходи щодо убезпечення та обмеження ризиків для горизонтальних та вертикальних автоматичних багатошпиндельних токарних верстатів загальної призначеності, спроектованих, у першу чергу, для обробляння холодного металу.
Освещено следующее: измерение силы и воздействий землетрясений, географическое распространение землетрясений, последствия землетрясений, правила безопасного поведения во время землетрясения, как действовать после землетрясения
ДСТУ 2754-94 «Устаткування метало- та деревообробне. Верстати металорізальні. Методи оцінювання безпеки»
Цей стандарт поширюється на »сі групи металорізального устаткування, в тому числі: верстати токарної групи; верстати свердлильно-розточувальної групи; верстати шліфувальної групи; верстати зубообробні; верстати фрезерні;
верстати інших технологічних груп (крім спеціальних і спеціалізованих);
верстати спеціальні, спеціалізовані та агрегатні; верстати металорізальні для ремонтних майстерень сільського господарства;
верстати металорізальні для загальноосвітніх шкіл;
Цей стандарт не поширюється на раніше виготовлені металорізальні верстати, які знаходяться в експлуатації, та на металорізальні верстати побутовоіч призначення.
ДСТУ 4105-2002 Вироби піротехнічні побутові. Загальні вимоги безпеки.
Затверджено та надано чинності наказом Держстандарту України від 12 червня 2002 р. №356 / Формат: PDF
Цей стандарт поширюється на вироби піротехнічні побутові та встановлює загальні вимоги безпеки, під час розробки та реалізації цих виробів підприємствами, установами і організаціями, що діють на території України, а також громадянами-суб’єктами підприємницької діяльності незалежно від форм власності.
Затверджені: Наказом Мінагрополітнки України від 01.02.06 р. № 29. / Розроблені: Українським державно-кооперативним проектио-вишукувальним та науково-дослідним об'єднанням "УкрИДІагропроект" / Введені в дію з 01.06.2006 р.
Ці норми застосовуються при проектуванні об'єктів ветеринарної медицини, що підлягають новому будівництву, реконструкції, технічному переоснащенню незалежно від їх форми власності.
Норми не поширюються на проектування тимчасових ветеринарних об'єктів. Норми призначені для застосування організаціями-розробниками та організаціями-замозниками проектної документації.
Методические рекомендации. Охрана труда и здоровья работниц теплиц
Утверждено Заместителем Начальника Главного санэпидуправления Минздрава СССР Э.М.Саакъянц 13 марта 1987 г. N 4264-87
Настоящие Методические указания подготовлены на основании обобщения многолетних комплексных физиолого-гигиенических исследований условий труда и существующих режимов трудового процесса, а также клинических наблюдений за состоянием здоровья рабочих современных тепличных предприятий отрасли. Документ предназначен для специалистов по гигиене, физиологии труда, врачей санитарно-эпидемиологических станций, МСЧ, поликлиник, службы охраны труда и техники безопасности, организаторов производства.
Інформаційно-консультаційні пункти Держпраці (мережа станом на 01.06.2016)
Звернувшись у такі пункти, кожний охочий громадянин може отримати від фахівців територіальних органів Держпраці консультативну допомогу з питань: створення безпечних умов праці; правильності оформлення розслідування нещасних випадків; дозвільної системи та ринкового нагляду; умов праці та гігієни праці; а також інші хвилюючі питання з охорони праці.
СОУ ЖКГ 75.11 – 35077234. 0015:2009 Правила визначення фізичного зносу житлових будинків
Затверджено наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 03.02.2009 р. № 21
Цей стандарт установлює вимоги до порядку визначення технічного стану житлових будинків при плануванні та проектуванні ремонту, реконструкції та технічній інвентаризації.
Цей стандарт застосовується для визначення фізичного зносу житлових будинків, а також фізичного зносу конструктивних елементів та внутрішніх систем інженерного обладнання.
Стандарт поширюється на підприємства, відомства, організації тощо, на балансі або у власності яких перебуває житловий фонд.
Визначення розміру моральної шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров’я, під час виконання трудових обов’язків
У разі, якщо межі відшкодування моральної шкоди визначаються в кратному співвідношенні до мінімального розміру заробітної плати, суди, вирішуючи це питання на засадах розумності, виваженості та справедливості, повинні виходити з розміру мінімальної заробітної плати, що діє на час розгляду справи, а не з часу виникнення спірних правовідносин.
Із такого, зокрема, виходив Верховний Суд України (постанова ВСУ від 24.12.2014 № 6-188цс14), вирішуючи спір щодо стягнення моральної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я під час виконання трудових обов’язків. Проблема полягала в неоднаковому застосуванні судами норм щодо особливостей визначення розміру моральної шкоди, заподіяної у період, коли законодавством установлювалося обмеження розміру відшкодування моральної шкоди (не менше п’яти та не більше двохсот мінімальних розмірів заробітної плати).
Тож на думку ВСУ, визначаючи розмір відшкодування моральної шкоди, потрібно враховувати встановлені законодавством обмеження максимального розміру відшкодування моральної шкоди, які були передбачені чинним на день установлення потерпілому стійкої втрати професійної працездатності законодавством. Але при цьому необхідно виходити з розміру мінімальної заробітної плати на час розгляду справи та враховувати засади розумності, виваженості й справедливості.
Поведение и действия людей в зонах радиоактивного, химического и биологического поражений (PowerPoint-презентация)
Формат: PPTX / Кол-во слайдов: 54
Освещаются вопросы связанные с поведением населения в условиях химического заражения окружающей среды и методы защиты, действия при оповещении об аварии, основные способы защиты населения, правилами безопасного поведения и защиты населения при радиационных авариях, действиями населения при оповещении об аварии на радиационно-опасном объекте, защитой населения от радиоактивных осадков, эпидемиями.
Положення про організацію та порядок здійснення технічного нагляду за гідротехнічними спорудами воднотранспортного комплексу
Затверджено Наказом Міністерства інфраструктури України від 16 січня 2014 року № 21 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 лютого 2014 р. за № 269/25046
Це Положення встановлює організаційні форми, принципи та порядок здійснення технічного нагляду за гідротехнічними спорудами воднотранспортного комплексу.
Дія цього Положення поширюється на гідротехнічні споруди воднотранспортного комплексу різного функціонального призначення незалежно від форми власності та відомчої належності ГТС, що використовуються з метою забезпечення безпеки судноплавства та здійснення господарської діяльності.
ДСТУ 1674-91 Вироби для стікання води. Загальні технічні умови
ДСТУ 1674-91 Изделия для стока воды. Общие технические условия
Настоящий ставдарт распространяется на трубы водосточные, желоба, козырьки, навесы, колпаки (зонты), саццрики, пояски и др., предназначенные для отвода воды с крыш, окон жилых я промышленных зданий и сооружений. Требования настоящего стандарта являются обязательными.
Изделия для стока воды и детали крепления их должны изготавливаться в соответствии с требованиями настоящего стандарта по рабочим чертежам, утвержденным в установленном порядке, и образцам-эталонам по ГОСТ 15.009.
Изделия для водостока и детали крепления их, изготовленные по индивидуальным заказам населения, должны соответствовать требованиям
настоящего ставдарта, образцам-моделям, утвержденным в установленном порядке, или эскизам заказчика и заказу.