Перелік технічних засобів, рекомендованих для організації охорони об’єктів і діяльності підрозділів охорони
Розробник: Національна поліція України Департамент поліції охорони / Рік: 2016
Перелік розроблено з метою проведення єдиної технічної політики в галузі організації охорони об’єктів із використанням технічних засобів та діяльності підрозділів ДПО та підприємств, що створені за участю ДПО. Даний документ містить у собі відомості про технічні засоби, що сертифіковані в Україні, досліджені у Департаменті поліції охорони та пройшли експлуатаційні випробування в підрозділах ДПО, відповідають прийнятій в ДПО тактиці охорони об’єктів та мають вищий за середньоринковий рівень споживчих властивостей. Наявність сертифіката відповідності в системі сертифікації УкрСЕПРО є обов’язковою, але недостатньою умовою включення технічного засобу охоронного чи іншого призначення до Переліку.
ГОСТ 12.3.008-75 «Система стандартов безопасности труда. Производство
покрытий металлических и неметаллических неорганических. Общие
требования безопасности».
ГОСТ 12.1.002-84 Система стандартов безопасности труда. Электрические поля промышленной частоты. Допустимые уровни напряженности и требования к проведению контроля на рабочих местах Введен в действие: Постановлением Государственного комитета СССР по стандартам от 5 декабря 1984 г. № 4203
Стандарт устанавливает предельно допустимые уровни напряженности электрического поля (ЭП) частотой 50 Гц для персонала, обслуживающего электроустановки и находящегося в зоне влияния создаваемого ими ЭП, в зависимости от времени пребывания в ЭП, а также требования к проведению контроля уровней напряженности ЭП на рабочих местах
Рекомендації щодо безпечного використання вогнегасних речовин під час гасіння пожеж електрообладнання, яке знаходиться під напругою
Затверджено Державним департаментом пожежної безпеки МНС України (лист № 32/4/4521 від 03.11.2006) / Погоджено Державним департаментом промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду МНС України лист № 06-11/6273 від 14.12.2005.
Ці рекомендації призначені для пожежників, членів добровільних пожежних дружин, підприємців, керівників та осіб, відповідальних за пожежну безпеку об’єктів господарювання, персоналу об’єктів, викладачів курсу „Основи безпеки життєдіяльності” навчальних закладів як додаткові інформаційно-довідкові матеріали, а також можуть використовуватись виробниками для подальшого розроблення нормативних документів на засоби пожежогасіння (зокрема, технічних умов) для уточнення вимог у частині забезпечення безпеки їх застосування.
Рекомендації розроблені на основі даних, які були отримані Українським науково-дослідним інститутом пожежної безпеки МНС України під час проведення науково-дослідної роботи «Проведення досліджень та визначення умов безпечного використання вогнегасних речовин під час гасіння пожеж електрообладнання, яке знаходиться під напругою», 2004 – 2005 роки.
Рекомендації по підготовці теплового господарства суб’єкта господарювання до опалювального сезону
Розробник: інспекція Держенергонагляду у Вінницькій області / Формат: docx
Лише своєчасна, чітко спланована, фінансово, технологічно та організаційно забезпечена робота є запорукою сталого функціонування енергетичного господарства суб’єктів господарювання в опалювальний період.
Рекомендації щодо захисту особового складу підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України під час гасіння пожеж та ліквідації наслідків аварій за наявності небезпечних хімічних речовин (аміак, хлор, азотна, сірчана, соляна та фосфорна кислоти)
Розроблено: Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки МНС України (УкрНДІПБ МНС України) / Затверджено наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 13.10.2008 № 733
Рекомендації щодо захисту особового складу підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України під час гасіння пожеж та ліквідації наслідків аварій за наявності небезпечних хімічних речовин (аміак, хлор, азотна, сірчана, соляна та фосфорна кислоти) (далі – Рекомендації) призначені для працівників МНС України, які займаються організацією пожежогасіння та ліквідацією наслідків аварій за наявності небезпечних хімічних речовин (НХР), розробленням планів пожежогасіння на об’єктах з наявністю НХР.
Надана інформація може використовуватися викладачами, курсантами та слухачами навчальних закладів і навчально-методичних центрів МНС України, а також для підготовки працівників аварійно-рятувальних формувань.
Рекомендації визначають порядок організації та проведення заходів щодо забезпечення безпеки особового складу підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України під час гасіння пожеж та ліквідації наслідків аварій за наявності НХР.
Будинки і споруди. Заклади соціального захисту населення
Здания и сооружения. Учреждения социальной защиты населения
Ці Норми поширюються на розроблення проектів нових і реконструкцію існуючих будинків і споруд закладів соціального захисту населення: будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричних пансіонатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці; психоневрологічних інтернатів; територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян; будинків нічного перебування, центрів реінтеграції бездомних громадян, центрів соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, та соціальних готелів, призначених для тимчасового притулку дорослих бездомних громадян.
Вимоги цих Норм є обов'язковими для юридичних та фізичних осіб - суб'єктів інвестиційної діяльності на території України незалежно від форм власності та відомчої належності.
Система забезпечення надійності та безпеки будівельних об'єктів. Основні вимоги до будівель і споруд. Захист від шуму.
Затверджені наказом Мінрегіонбуду України від 26 січня 2008 р. № 41
Ці норми установлюють основні положення основної вимоги до виробів, будівель і споруд щодо захисту від шуму, визначеної у "Технічному регламенті будівельних виробів, будівель і споруд", затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2006 року № 1764.
Положення цих норм використовуються при розробленні технічних завдань щодо регламентних технічних умов і будівельних норм.
Ці норми є основою для оцінювання будівельних виробів у випадках:
- коли виробник не застосовує існуючих нормативних документів або застосовує їх лише частково;
- коли відсутні керівні документи, які можуть бути застосовані для розроблення технічного свідоцтва.
Інструкція щодо організації та проведення туристських спортивних походів з учнівською та студентською молоддю
Затверджено Наказом Міністерства освіти і науки України від 02 жовтня 2014 року № 1124 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2014 р. за № 1340/26117
Ця Інструкція розроблена з метою формування здорового способу життя, розвитку спортивного туризму серед учнівської та студентської молоді, підвищення рівня їх спортивної майстерності, збереження життя і здоров'я учнівської та студентської молоді під час проведення туристських спортивних походів та експедицій з активними способами пересування.
Дія цієї Інструкції поширюється на навчальні заклади, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України, та органи управління освітою, що організовують та проводять походи з учнівською та студентською молоддю.