Туристско-экскурсионное обслуживание. Требования по обеспечению безопасности туристов и экскурсантов
Настоящий стандарт устанавливает требования к туристским и экскурсионным услугам, обеспечивающие безопасность жизни и здоровья туристов и экскурсантов, методы их контроля. Стандарт предназначен для предприятий и всех организационно-правовых форм и граждан-предпринимателей, оказывающих туристские услуги населению. Устанавливает обязательные требования к услугам, обеспечивающие безопасность жизни и здоровья туристов.
ГОСТ 19605-74 Организация труда. Основные понятия. Термины и определения
Настоящий стандарт устанавливает термины и определения основных понятий в области организации труда. Термины, установленные настоящим стандартом, обязательны для применения в документации всех видов, учебниках, учебных пособиях, экономической, технической и справочной литературе. Для каждого понятия установлен один стандартизированный термин.
Работы на высоте требования безопасности (PowerPoint - презентация) Автор: Мельниченко Елена Ильинична / Кол-во слайдов: 57 / Формат: ppt / Язык: русский / Размер файла: 19,2 мб
Технічний регламент безпеки обладнання, що працює під тиском
Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 2011 р. № 35
Формат: doc / Сторінок: 26 з іл. / Розмір: 75,6 кб
Цей Технічний регламент встановлює основні вимоги до безпеки, проектування, виготовлення, оцінки відповідності, маркування та введення в обіг обладнання, що працює під тиском, а також визначає порядок нагляду за дотриманням зазначених вимог.
Цей Технічний регламент розроблений з урахуванням вимог Директиви Ради Європи від 29 травня 1997 р. № 97/23/ЄС про обладнання, що працює під тиском.
Дія цього Технічного регламенту поширюється на обладнання, що працює під тиском, надлишковим відносно атмосферного понад 0,5 бара, а саме на:
1) посудини, що працюють під тиском, надлишковим відносно атмосферного більше ніж на 0,5 бара;
2) прилади та агрегати місткістю понад два літри для одержання пари або гарячої води з температурою понад 110°C, що підігріваються полум’ям або іншим чином і яким загрожує небезпека перегріву (в тому числі автоклави та скороварки), або інше обладнання та агрегати, якщо виробник має намір вводити їх в обіг як обладнання, що працює під тиском;
3) трубопроводи;
4) агрегати для одержання гарячої води з температурою не вище 110°C, які вручну забезпечуються твердим паливом і добуток експлуатаційного тиску на місткість (PS x V) яких перевищує 50 бар на літр;
5) запобіжні пристрої та прилади, що працюють під тиском, надлишковим відносно атмосферного більше ніж на 0,5 бара.
ГОСТ 12.2.049-80 ССБТ Оборудование производственное. Общие эргономические требования.
Затверджений та введений в дію Ухвалою Держстандарту СРСР від 17 липня 1980 року № 3679 Дата введення: з 1 січня 1982
Цей стандарт поширюється виробниче обладнання, що проектується і модернізується на виробниче обладнання, яке застосовується в усіх галузях народного господарства, і встановлює загальні ергономічні вимоги до нього. Стандарт не поширюється на транспортні засоби та виробниче обладнання, що переміщується в процесі роботи. Ергономічні вимоги до виробничого обладнання повинні встановлювати його відповідність антропометричним, фізіологічним, психофізіологічним і психологічним властивостям людини та обумовленим цими властивостями гігієнічним вимогам з метою збереження здоров'я людини і досягнення високої ефективності праці. Ергономічні вимоги до виробничого обладнання повинні встановлюватися до тих його елементів, які пов'язані з людиною при виконанні ним трудових дій у процесі експлуатації, монтажу, ремонту, транспортування та зберігання виробничого обладнання. При встановленні ергономічних вимог до виробничого обладнання необхідно розглядати обладнання в комплексі із засобами технологічної та в необхідних випадках організаційного оснащення.
ГОСТ 12.1.001-89 ССБТ Ультразвук. Общие требования безопасности Occupational safety standards system. Ultrasound. General safety requirements
Цей стандарт поширюється на ультразвукові коливання в діапазоні частот від 1,12 ⋅ 104 до 1,0 ⋅ 109 Гц, що передаються в повітряному, рідкому і твердому середовищах. Стандарт встановлює класифікацію, характеристику, допустимі рівні ультразвуку на робочих місцях і загальні вимоги до ультразвукових характеристик обладнання, методів контролю та захисту від впливу ультразвуку.
Нехай цей "Всесвітній день охорони праці" стане першим по-справжньому щасливим днем
в суцільний низці щасливих днів! І нехай ця низка буде дійсно суцільною, без прогалин і перерв.
Бажаю щастя! Всім разом і кожному окремо!
Щастя величезного, безперервного, цілодобового, всесезонного і цілорічного!