Пожарная безопасность в схемах и рисунках (PowerPoint - презентация) Кол-во слайдов: 12 / Формат: ppt (PowerPoint 2003) /Розмір: 1.13 мб
Содержание: Пожарная безопасность. Основные положения. Факторы возникновения горения. Процесс горения и его протекание. Категории производств по пожарной, взрывной и взрывопожарной опасности. Строительные материалы по степени огнестойкости делятся на . Средства предупреждения и тушения пожаров. Мероприятия по пожарной профилактике.
ДСТУ 2293-99 «Охорона праці. Терміни та визначення основних понять»
Введено в дію наказом Держстандарту України від 26 березня 1999 р. № 164
На заміну ДСТУ 2293-93
Цей стандарт встановлює терміни та визначення основних понять у галузі охорони праці. Терміни, встановлені цим стандартом, обов'язкові для використання в усіх видах нормативної документації, підручниках, навчальних посібниках, науковій, технічній та довідковій літературі, в комп'ютерних, інформаційних системах. Вимоги стандарту чинні для використання в роботі підприємств, установ, організацій, що діють на території України, технічних комітетів з стандартизації, науково-технічних та інженерних товариств, міністерств (відомств).
Типова технічна програма обстеження гідротехнічних споруд і гідромеханічного обладнання електростанцій
Затверджено наказом Міністерства палива та енергетики України від “21” квітня 2003 р. № 199
Типова технічна програма обстеження гідротехнічних споруд і гідромеханічного обладнання електростанцій розроблена з метою підвищення вимог щодо обстеження та оцінки технічного стану гідротехнічних споруд (ГТС), для виконання своєчасного проведення планово-запобіжних ремонтів, усунення виявлених порушень і підвищення безпечної та надійної їх експлуатації.
Типова технічна програма розроблена з урахуванням пропозицій, підприємств та організацій, які входять у систему галузевого нагляду за безпекою гідротехнічних споруд електростанцій.
У Типовій технічній програмі враховані вимоги РД 34.20.501 “Правил технической эксплуатации электрических станций и сетей”, изд. 14. перераб. и доп. - М.: Энергоатомиздат, 1989 і изд. 13. перераб. и доп. - М.: Энергия, 1977, що діють на АЕС, та інших розпоряджувальних керівних і інструктивних матеріалів Мінпаливенерго України.
Утвержден и введен в действие Постановлением Государственного комитета СССР по стандартам от 30 октября 1981 г. № 4772 Переиздание (сентябрь 1985 г.) с Изменением N 1, утвержденным в августе 1983 г. (ИУС 11-83). Настоящий стандарт распространяется на защитные ограждения (в дальнейшем - ограждения) производственного оборудования, предназначенные для защиты работающих от опасности, создаваемой движущимися частями производственного оборудования, изделиями, заготовками и материалами, отлетающими частицами обрабатываемого материала и брызгами смазочно-охлаждающих жидкостей, и устанавливает требования безопасности к конструкции, применению и размерам ограждения в зависимости от расположения опасных элементов. Стандарт не распространяется на ограждения средств воздушного, водного и наземного транспорта. Ограждения, находящиеся в эксплуатации, приводят в соответствие с требованиями настоящего стандарта в сроки, установленные министерством (ведомством) по согласованию с соответствующими ЦК профсоюза.
ГОСТ 12.1.005-88
Система стандартов безопасности труда
Общие санитарно-гигиенические требования к воздуху рабочей зоны
ВЗАМЕН ГОСТ 12.1.005-76
Настоящий стандарт распространяется на воздух рабочей зоны предприятий
народного хозяйства. Стандарт устанавливает общие
санитарно-гигиенические требования к показателям микроклимата и
допустимому содержанию вредных веществ в воздухе рабочей зоны.
Требования к допустимому содержанию вредных веществ в воздухе рабочей
зоны распространяются на рабочие места независимо от их расположения (в
производственных помещениях, в горных выработках, на открытых площадках,
транспортных средствах и т.п.).
Требования к микроклимату не распространяются на рабочие места в
подземных и горных выработках, в транспортных средствах,
животноводческих и птицеводческих помещениях, помещениях для хранения
сельскохозяйственных продуктов, холодильниках и складах.
Стандарт не распространяется на требования к воздуху рабочей зоны при радиоактивном загрязнении.
Стандарт содержит общие требования к методам измерения и контроля показателей микроклимата и концентраций вредных веществ.
Occupational safety standards system. General sanitary requirements for working zone air
ДСТУ Б В.2.6-52:2008. Сходи маршеві, площадки та огорожі сталеві. Технічні умови наказ Мінрегіонбуду України від 08.07.2009 р. № 277
Цей стандарт застосовується при виготовленні будівельних металевих
конструкцій і поширюється на сходи маршеві з кутом нахилу 45° і 60°,
площадки та огорожі до них, що призначаються для
виробничих будівель із виробничими процесами вибухонебезпечних
категорій, із неагресивним або слабоагресивним середовищем, які
будуються (експлуатуються) в будь-якому температурному районі із
сейсмічністю до 9 балів включно.
Сходи маршеві можуть також встановлюватись зовні будівель і
використовуватись як надвірні евакуаційні шляхи під час пожеж згідно з
ДБН В. 1.1.7 .
Скасовує: ГОСТ 23120-78 Лестницы маршевые, площадки и ограждения стальные. Технические условия.
утв. постановлением Госстроя СССР от 28 апреля 1978 г. № 71
Технічний регламент ліфтів Затверджений Постановою Кабінет у Міністрів України від 22.04.2009 року № 465
Цей Технічний регламент встановлює вимоги до ліфтів і запобіжних комплектувальних виробів, які є обов'язковими для виконання юридичними або фізичними особами, що проектують, виробляють, здійснюють монтаж та забезпечують експлуатацію ліфтів у будівлях та спорудах, а також особами, що постачають ліфти і запобіжні комплектувальні вироби на ринок. Дія цього Технічного регламенту: поширюється на ліфти, які обслуговують будівлі, мають кабіни, що рухаються уздовж жорстких напрямних з кутом нахилу не більш як 15 град. від вертикалі і призначаються для перевезення людей; людей і вантажів; тільки вантажів; не поширюється на: канатні дороги і фунікулери, що призначаються для перевезення людей; ліфти, спеціально спроектовані і споруджені для використання у військових формуваннях; канатні підйомні пристрої для копалень; театральні підйомники; підйомники, якими оснащуються транспортні засоби; ліфти, що з'єднані з машинами і призначаються виключно для доступу працівників до робочого місця; агрегати із зубчастою передачею; будівельні підйомники, що призначаються для перевезення людей чи людей і вантажів.