ГОСТ 12.1.012-90. ССБТ. Вибрационная безопасность. Общие требования ГОСТ 12.1.012-90. ССБТ. Вібраційна безпека. Загальні вимоги
УТВЕРЖДЕН И ВВЕДЕН В ДЕЙСТВИЕ Постановлением Государственного комитета СССР по управлению качеством продукции и стандартам от 13.07.90 N 2190
Стандарт распространяется на рабочие места, на которых человек подвергается воздействию вибрации, машины и оборудование и технологические процессы, являющиеся источниками вибрации. Стандарт не распространяется на подвижной состав железнодорожного транспорта и воздушные суда. Стандарт устанавливает общие требования к обеспечению вибрационной безопасности труда в отраслях народного хозяйства.
ГОСТ 12.4.089-86 ССБТ. Строительство. Пояса предохранительные. Общие технические условия
Настоящий стандарт распространяется на безлямочные и лямочные предохранительные пояса, применяемые для защиты работающих при падении с высоты при производстве строительно-монтажных работ.
ГОСТ 12.4.059-89 ССБТ Строительство. Ограждения предохранительные инвентарные. Общие технические условия
Настоящий стандарт распространяется на в инвентарные ограждения рабочих мест на высоте и проходов к ним (далее - ограждения), применяемые для предохранения человека от падения в местах перепада по высоте при возведении новых и реконструкции действующих зданий и сооружений. Стандарт не распространяется на щиты и настилы, предназначенные для перекрытия горизонтальных проемов, защитные козырьки, страховочные горизонтальные устройства, а также на ограждения, являющиеся неотъемлемыми конструктивными элементами средств подмащивания, монтажной и других видов технологической оснастки.
ГОСТ 12.4.107-82 Система стандартов безопасности труда. Строительство. Канаты страховочные. Общие технические требования
Настоящий стандарт распространяется на стальные страховочные канаты, расположенные горизонтально или под углом до 7 град. к горизонту, применяемые при производстве строительно- монтажных работ для защиты работающих при падении с высоты, и устанавливает общие технические требования к ним, а также условия их применения
ДСТУ 4466-1:2005. (ISO 14520-1:2000, MOD) Системи газового
пожежогасіння. Проектування, монтаж, випробовування, технічне
обслуговування та безпека. Частина 1. Загальні вимоги
Стандарт поширюється на системи об'ємного
пожежогасіння, які
застосовують для протипожежного захисту будинків, підприємств та інших
спеціальних споруд. У таких системах використовують неелектропровідні
газові вогнегасні речовини, після застосування яких відсутній нелеткий
залишок. Про такі речовини є досить даних для підтвердження їх технічних
характеристик відповідними незалежними органами. Цей стандарт не
стосується систем вибухознедіювання.
Цей стандарт не вказує на прийнятність відповідними органами лише
перелічених у ньому вогнегасних речовин, оскільки інші вогнегасні
речовини можуть бути також прийнятні. До цього стандарту не долучено
діоксид вуглецю, оскільки ця речовина є предметом іншого стандарту. Для
використовування конкретної вогнегасної речовини треба брати до уваги
вимоги національних нормативних документів.
Безопасность бытовых и аналогичных электрических приборов. Общие требования и методы испытаний
Безпека побутових та аналогічних електричних приладів. Загальні вимоги та методи випробувань
Формат: doc / Мова: російська
Цей стандарт містить норми, правила і методи випробувань, які є загальними для всіх побутових електроприладів. Стандарт повинен застосовуватися разом з аналогічними стандартами на конкретні типи приладів.
При відсутності стандарту на конкретний тип приладу допускається поширювати дію цього стандарту (наскільки це прийнятно) на цей конкретний тип.
Цей стандарт поширюється на електромеханічні і електронагрівальні прилади і прилади з магнітним приводом для побутового або аналогічного застосування.
Цей стандарт допускається застосовувати для приладів, не призначених для побутового застосування, але які можуть бути джерелом небезпеки для людей, які не є фахівцями електротехніки, але користуються приладами під час своєї робочої діяльності (наприклад, прилади, що застосовуються в перукарнях, паяльники, Клеєварки, стерилізатори, прилади інфрачервоного випромінювання, кормозапарника, насоси для води, газонокосарки і т.п.).
ВБН В.2.5-78.11.01-2003 Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи сигналізації охоронного призначення
ЗАТВЕРДЖЕНІ: Наказом Міністра внутрішніх справ України від 14.04.2003 № 361 та введені в дію 01.07.2003 року РОЗРОБЛЕНІ, ВНЕСЕНІ ТА ПІДГОТОВЛЕНІ ДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ: технічним комітетом 143 (В. Шаповал - керівник розробки, В. Усольцев, О. Черкашин, Г. Макельський, О. Шеремет, О. Бовсуновський)
Ці Норми поширюються на проектування, монтаж, виконання пусконалагоджувальних робіт та прийняття в експлуатацію систем охоронної сигналізації (СОС), теле(відео) контролювання (СТВК), теле(відео) спостереження (СТВС) та систем контролювання доступу (СКД) (далі - системи сигналізації охоронного призначення (СCОП)) на підохоронних об’єктах. Вимоги цих Норм є обов’язковими для виконання всіма підприємствами, установами, організаціями будь-яких форм власності та приватними особами, які здійснюють проектування, виконують монтажні і пусконалагоджувальні роботи і приймають в експлуатацію системи сигналізації охоронного призначення на підохоронних об’єктах Державної служби охорони (ДСО) при МВС України.
ГОСТ 12.2.003-91
Оборудование производственное. Общие требования безопасности Обладнання виробниче. Загальні вимоги безпеки
Цей стандартпоширюєтьсяна виробниче обладнання, яке застосовується вусіхгалузяхнародногогосподарства,і встановлюєзагальнівимогибезпеки,які єосновоюдлявстановленнявимогбезпекив стандартах,технічнихумовах,експлуатаційнихтаіншихконструкторськихдокументахна виробниче обладнанняконкретнихгруп,видів,моделей(марок). Стандарт непоширюєтьсянавиробничеобладнання, що єджереломіонізуючихвипромінювань.
ДБН В.1.2-1-95. Положення про розслідування причин аварій (обвалень) будівель, споруд, їх частин та конструктивних елементів. Затверджені спільним наказом Держкоммістобудування України та Держнаглядохоронпраці України від 25.04.1995 р. № 85/89 і введені в дію з 01 липня 1995 року / Розроблені: Спілкою цивільних інженерів України / Формат: docx, html
Ці норми встановлюють вимоги до організації і порядку проведення розслідування причин аварій будівель, споруд, їх частин та конструктивних елементів, що сталися в процесі будівництва, технічного переозброєння, реконструкції, капітального ремонту, експлуатації або консервації. Дія цих норм поширюється на всі підприємства, установи і організації незалежно від форм власності. Вони є обов'язковими для всіх міністерств і відомств України, Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих адміністрацій та органів місцевого самоврядування, приватних осіб та громадських організацій, що виступають в ролі власників і замовників або виконують будівельні роботи та експлуатують будівельні об'єкти. Поряд з вимогами цих норм необхідно керуватися: * вимогами нормативних і директивних документів органів державного нагляду (Держатомнагляд, Держнаглядохоронпраці та ін.), якщо аварія сталася на об'єкті, який перебуває під їх наглядом; * вказівками відомчих або регіональних нормативних документів, які повинні опрацьовуватися відповідно до цих норм і погоджуватися з Держкоммістобудування України; * вимогами компетентних міжнародних організацій і страхових товариств в тій частині, в якій вони не суперечать цим нормам (при аваріях на спільних підприємствах та в інших випадках, коли це передбачено статутними документами або договорами).
Методичні рекомендації щодо застосування системи контролю газового середовища за допомогою автоматичної системи пожежної сигналізації
Затверджено: наказом МНС України від 30 вересня 2009 р. № 652
Методичні рекомендації щодо застосування системи контролю газового середовища за допомогою автоматичної системи пожежної сигналізації визначають основні підходи до проектування, монтажу та експлуатації систем контролю газового середовища за допомогою автоматичної системи пожежної сигналізації в силосах та бункерах на підприємствах зі зберігання та перероблення зерна.