Огляд самих незвичайних радянських і сучасних пожежних машин АМО - Ф-15
10 грудня 1926 ленінградський завод "Промет" випустив першу серію радянських пожежних машин - АМО - Ф-15 . До цієї знаменної дати пропонуємо огляд найбільш цікавих і незвичайних пожежних машин, створених на території Радянського Союзу.
Перша радянська пожежна машина АМО -Ф- 15
Перший радянський автонасос масового виробництва був побудований на базі вантажівки АМО - Ф-15. Саме з цієї моделі почалася історія вітчизняних пожежних машин. Автомобіль оснащувався двигуном, потужністю 35 к.с.. Його бак вміщав близько 350 літрів води, який він спустошував приблизно за пів-хвилини. Машини виготовлялися аж до 1929 року. З 308 побудованих машин залишилися "в живих" тільки дві.
ГАЗ - АА ПМГ-1
Пожежний автомобіль ПМГ-1 на базі ГАЗ-АА
У наприкінці 1932 року була випущена пожежна машина ПМГ-1 на шасі ГАЗ-АА. Вона оснащувалася 50-ти сильним двигуном, що дозволяє з повним навантаженням розвивати швидкість до 70 км/год. Автомобіль відразу полюбився пожежним за швидкість і плавність ходу, а також набагато більш прості умови експлуатації, в порівнянні з АМО.
ЛГПО
Пожежний автомобіль з електричним прожектором
Перший пожежний автомобіль з електричним прожектором для гасіння в темний час доби з'явився в 1929 році. Машина на базі ЯЗ, а пізніше - на базі ЗІС- 8 оснащувалася генератором і декількома прожекторами.
ЗІЛ-157 ПМЗ-27
Повоєнні роки: пожежний ЗІЛ- 157
Після закінчення Великої Вітчизняної Війни, радянські інженери запозичили багато елементів конструкції у зарубіжних машин. Модель ЗІЛ-157 відрізнялася дуже небувалою по тим часам прохідністю і зручністю експлуатації, завдяки подвійній опалювальної кабіні для пожежного розрахунку. Існувало кілька модифікацій машини для гасіння пожеж різної складності. Кілька моделей ПМЗ-27 і понині знаходяться в повністю робочому стані.
Аеродромний пожежний автомобіль на шасі МАЗ 7310
Аеродромний пожежний автомобіль АА- 60
Основний аеродромний пожежний автомобіль АА-60 (7310) був розроблений в 1973 році. Машина на базі МАЗ-7310 оснащується цистерною на 11 тисяч літрів води і 800 літрів порошку. Величезна база і, як наслідок, вантажопідйомність, дозволяє обладнати оснащувати пожежний автомобіль всім необхідним обладнанням для аварійно-рятувальних робіт на аеродромах і місцях катастроф повітряних суден.
Концепт пожежного автомобіля на шасі ЗІЛ-130
Концепт пожежної автоцистерни вагонного типу
Пожежна автоцистерна вагонного типу була розроблена в 80-і роки. Випробування підтвердили ефективність і надійність машини, проте далі справа так і не просунулася - коштів на подальшу розробку і запуск машин в серію попросту не було.
Пожежна машина пінного гасіння АТ-С
Пожежна машина на базі артилерійського тягача (посередині)
Створення пожежної машини на базі артилерійського тягача дозволило досягти високого рівня прохідності і вантажопідйомності. Багато водіїв відзначали чудове управління і високу швидкість на будь-якій місцевості, однак скаржилися на деякі незручності в технічному обслуговуванні.
ГПМ-54
Броньований пожежний танк ГПМ- 54
ГПМ- 54 призначений для гасіння найскладніших пожеж в екстремальних умовах. Завдяки своїй броні, машина здатна захистити екіпаж у самому епіцентрі надзвичайної події, що дає ряд переваг перед звичайними пожежними автомобілями. Такі машини часто використовуються для роботи на складах боєприпасів або в небезпечних пошкоджених будівлях і спорудах.
Гюрза
Унікальний пожежний комплекс «Гюрза»
Пожежний комплекс Гюрза майже не має аналогів у світі: крім баків з водою і піною, він оснащується ємністю з абразивним матеріалом, який, змішуючись з водою, під високим тиском здатний буквально розрізати стіни. Ця технологія дозволяє акуратно руйнувати будівлі і позбавлятися її уламків, щоб швидко дістатися до джерела пожежі.
ПРА-Ч-20
«Двоголовий» рятувальний автомобіль ПРА-Ч-20
Пожежно-рятувальний автомобіль Ч-20 не обладнаний інструментами для гасіння, проте дозволяє швидко і ефективно витягувати людей з-під завалів. Його перевага полягає в тому, що йому не треба розвертатися - досить передати управління на іншу кабіну. Особливо корисним цей автомобіль буде при роботах у вузьких тунелях. ПРА-Ч-20 є аналогом автомобілю TLF 2000/400 розробленого австрійською компанією EMPL.
Данная информация будет полезна желающим обновить оборудование и инструмент на СТО или в гаражном хозяйстве.
|