Порядок прийняття в експлуатацію системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення Затверджено Наказ ДІЦЗ та ТБ від 12.11.2009 № 50 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 липня 2006 р. за N 785/12659
Порядок прийняття в експлуатацію системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення визначає єдиний підхід до організації перевірки готовності Систем та оформлення відповідних документів щодо прийняття їх в експлуатацію.
Що таке "надзвичайний набір" (тривожний чемоданчик), у яких випадках його рекомендується мати, вибір складу "тривожного чемоданчику", де і як зберігати "надзвичайний набір"
Правила улаштування, експлуатації та технічного обслуговування систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення Затверджено Наказом МНС України 15.05.2006 N 288 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 липня 2006 р. за N 785/12659
Ці Правила влаштування, експлуатації та технічного обслуговування систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення визначають вимоги щодо обладнання потенційно небезпечних об'єктів автоматичними системами раннього виявлення загроз надзвичайних ситуацій та тих надзвичайних ситуацій, що сталися, а також системами оповіщення про надзвичайні ситуації працюючого персоналу та населення, яке перебуває в зонах можливого ураження небезпечними чинниками. Правила розповсюджуються на потенційно небезпечні об'єкти під час їх будівництва, розширення, реконструкції, технічного переоснащення, капітального ремонту, зміні функціонального призначення, а також на об'єкти, що експлуатуються. Для нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення потенційно небезпечних об'єктів проектно-кошторисна документація на системи раннього виявлення загроз надзвичайних ситуацій та тих надзвичайних ситуацій, що сталися, а також системами оповіщення про надзвичайні ситуації працюючого персоналу та населення, яке перебуває в зонах можливого ураження небезпечними чинниками, повинна розроблятися окремим розділом і погоджуватися в установленому порядку в складі всього проекту. Правила не розповсюджуються на системи та комплекси, призначені для об'єктів, які обладнуються та охороняються за спеціальними нормами і вимогами, що затверджені в установленому порядку. Організація спостереження за виникненням надзвичайних ситуацій техногенного характеру здійснюється відповідно до статті 8 Закону України "Про Цивільну оборону України", статті 9 Закону України "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру". Інформування та оповіщення у сфері захисту населення й територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, яке здійснюється відповідно до статті 7 Закону України "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру", є основним принципом та головним і невід'ємним елементом усієї системи заходів у цій сфері. Вимоги Правил є обов'язковими для виконання всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від виду їх діяльності та форми власності, приміщення та інші об'єкти яких підлягають обладнанню системами виявлення загрози виникнення техногенних надзвичайних ситуацій та оповіщення людей, а також тими, які здійснюють проектування, експлуатацію, технічне обслуговування вищевказаних систем та нагляд за їх утриманням. Керівники потенційно небезпечних об'єктів, особи, які здійснюють проектування, монтаж і наладку систем, а також особи, відповідальні за їх експлуатацію, винні в порушенні цих Правил, несуть персональну відповідальність згідно з чинним законодавством України.
Правила
обстеження технічного стану захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони)
Затверджені Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 21.12.2009 № 868/613 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 лютого 2010 р. за № 194/17489
Ці Правила визначають порядок та зміст виконання робіт щодо обстеження технічного стану захисних споруд цивільного захисту, які завершені будівництвом (реконструйовані або пристосовані), оцінки їх технічного стану, а також документування результатів обстеження.
Ці Правила не поширюються на роботи щодо обстеження та оцінки технічного стану захисних споруд військових частин Збройних Сил України, а також запасних пунктів управління центральних та місцевих органів виконавчої влади.
Учебные фильмы по Гражданской обороне ГО на современном этапе 13,43 мин. Средства и способы защиты населения 14,56 мин. Организация эвакуации 11.52 мин.
Про аварійно-рятувальні служби: Закон України від 4 грудня 1999 року № 1281-XIV (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, № 4, ст. 25 ) (Із змінами, внесеними згідно із Законами № 2171-III від 21.12.2000, ВВР, 2001, № 9, ст. 38 № 3370-IV від 19.01.2006, ВВР, 2006, № 22, ст.184 № 587-VI від 24.09.2008, ВВР, 2009, № 9, ст.117)
Цей Закон визначає організаційні, правові та економічні засади створення
і діяльності аварійно-рятувальних служб, обов'язки, права, гарантії
соціального захисту та відповідальність рятувальників, а також питання
міжнародного співробітництва у сфері ліквідації надзвичайних ситуацій.