Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення командно-штабних навчань
Затверджені Наказом ДСНС України № 195 від 11.04.2014 року
Ці Методичні рекомендації рекомендовано застосовувати під час проведення командно-штабних навчань з метою підвищення злагодженості дій органів управління, підготовки та підтримки високого рівня готовності органів управління та підпорядкованих їм сил цивільного захисту до дій за призначенням, а також удосконалення взаємодії між органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями. Методичні рекомендації мають консультативний, рекомендаційний характер та розроблені для надання методичної допомоги під час підготовки та проведення командно-штабних навчань з органами управління і силами цивільного захисту функціональних та територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту та їх ланок.
Перелік об’єктів, що належать суб’єктам господарювання, проектування яких здійснюється з урахуванням вимог інженерно-технічних заходів цивільного захисту.
Затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 9 січня 2014 р. № 6 Замінює Постанову КМУ № 767 від 29.08.2008, скасоване Пост КМУ № 605 от 06.06.2011.
Прогнозування наслідків виливу (викиду) небезпечних хімічних речовин при аваріях на промислових об’єктах і транспорті
Розробник: колектив журналу «ТЕРИТРОІЯ БЕЗПЕКИ РЕГІОНУ»
Розрахункова частина програми ґрунтується на підставі Методики прогнозування наслідків виливу (викиду) небезпечних хімічних речовин при аваріях на промислових об'єктах і транспорті (далі Методика), яка затверджена наказом Міністерства з питань НС та у СЗН від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства аграрної політики, Міністерства економіки, Міністерства екології і природних ресурсів 27.03.2001 від № 73/82/64/122 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 квітня 2001 р. за № 326/5517).
СОУ МНС 75.2-00013528-002:2010. Безпека у надзвичайних ситуаціях. Фільтрувальні засоби індивідуального захисту органів дихання населення у надзвичайних ситуаціях. Класифікація й загальні технічні вимоги
Розроблено: Всеукраїнський науково-дослідний інститут цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (ВНДІ ЦЗ) / Надано чинності: наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 25 лютого 2010 р. № 104 / Зареєстровано: Український науково-дослідний інститут стандартизації від 11 березня 2010 р. № 32595752 / 2001 / Формат: pdf
Цей стандарт установлює класифікацію й загальні технічні вимоги до фільтрувальних засобів індивідуального захисту органів дихання населення та особового складу невоєнізованих формувань і дітей віком до 1,5 року (далі - ЗІЗОД) від впливу бойових отруйних речовин, небезпечних хімічних, радіоактивних та біологічних речовин в умовах надзвичайних ситуацій (далі - НС) та під час ліквідування їх наслідків у мирний і воєнний час.
Вимоги цього стандарту поширюються на ЗІЗОД для населення, особового складу невоєнізованих формувань та захисні камери для дітей віком до 1,5 року.
Цей стандарт застосовують організації та підприємства, які здійснюють проектування та виготовлення ЗІЗОД, а також органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, інші державні органи, організації та підприємства, які забезпечують населення та особовий склад невоєнізованих формувань цими засобами у разі загрози виникнення та в умовах НС.
Цей стандарт не поширюється на ЗІЗОД професійних аварійно-рятувальних та гірничорятувальних під роздоїв.
Інструкція про порядок дій працівників у надзвичайних ситуаціях
Розроблено для працівників Одеського національного політехнічного університету
Ця інструкція визначає дії працівників у разі виникнення на території університету та за її межами надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, а також інших ситуацій, які можуть створювати загрозу життя і здоров'я працівників. За Інструкцією проводиться навчання працівників університету діям при аваріях, катастрофах, стихійних лихах, виробничих і побутових травмах, а також надзвичайних ситуаціях природного і техногенного характеру.
Інструкція розроблена на підставі вимог наказу № 557 від 15.08.2007 "Про затведження Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підпрІємствах, в організаціях, установах та на небезпечних теріторіях".
Працівники зобов'язані знати і виконувати положення цієї Інструкції, щоб в надзвичайній ситуації могли оцінити необхідність оперативного інформування керівництва і негайно вжити заходів з ліквідації наслідків події. Працівники повинні усвідомлювати, що особисто несуть відповідальність за своєчасне вжиття заходів щодо запобігання надзвичайних ситуацій.
Методичні рекомендації щодо підготовки та проведення командно-штабних навчань органів управління цивільного захисту
Затверджені Наказом ДСНС України № 44 від 29.01.2014 року
Ці Методичні рекомендації рекомендовано застосовувати під час проведення командно-штабних навчань з метою підвищення злагодженості дій органів управління, підготовки та підтримки високого рівня готовності органів управління та підпорядкованих їм сил цивільного захисту до дій за призначенням, а також удосконалення взаємодії між органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями. Методичні рекомендації мають консультативний, рекомендаційний характер, розроблені для надання методичної допомоги та визначення єдиного порядку під час підготовки та проведення командно-штабних навчань з органами управління і силами цивільного захисту функціональних та територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту та їх ланок.
ДБН B.1.2-3:2014 Автоматизовані системи раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення
Ці будівельні норми встановлюють вимоги до проектування, монтування, прийняття в експлуатацію та технічного обслуговування автоматизованих систем раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення (СРВНСО), якими обладнуються об єкти, будівлі, споруди і території на яких при виникненні надзвичайних ситуацій є загроза життю і здоров'ю людей та заподіяння значних збитків, а також вимоги до проектування пультів централізованого спостерігання (ПЦС), диспетчеризації і автоматизації систем та устаткування, що не входять до складу СРВНСО, та установок локалізації / ліквідації надзвичайних ситуацій на ранній стадії. Ці будівельні норми призначені для проектувальників, розробників та виробників СРВНСО при проектуванні, будівництві та експлуатуванні об єктів, будівель, споруд і територій.
Положення про єдину державну систему цивільного захисту
Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 січня 2014 р. № 11
Це Положення регулює питання здійснення заходів цивільного захисту в державі, визначає склад органів управління та сил цивільного захисту, планування діяльності єдиної державної системи цивільного захисту, порядок виконання нею завдань та організації взаємодії.
Порядок надання та визначення розміру грошової допомоги
постраждалим від надзвичайних ситуацій, які залишилися на попередньому
місці проживання Затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 р. № 947
Цей Порядок встановлює механізм надання та визначення розміру грошової
допомоги постраждалим від надзвичайних ситуацій, які відмовилися від
евакуації, відселення та залишилися на попередньому місці проживання.
Порядок проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 р. № 841
Цей Порядок визначає механізм здійснення організованого вивезення
(виведення) населення із зон можливого впливу наслідків надзвичайної
ситуації або надзвичайної ситуації техногенного чи природного характеру і
розміщення його поза зонами дії вражаючих факторів джерел надзвичайної
ситуації у разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіяння
шкоди здоров’ю населення, а також заходів з евакуації матеріальних і
культурних цінностей, якщо виникає загроза їх пошкодження або знищення.
Порядок проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 р. № 819
Цей Порядок визначає механізм проведення навчання керівного складу та
фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів
з питань цивільного захисту.