План-графік проведення практичної підготовки осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту на підприємствах, в установах, організаціях
Додаток 2 до порядку організації та проведення об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту (пункт 1.5)
Табель термінових та строкових донесень з питань цивільного захисту
Для центральних і місцевих органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевого самоврядування, територіальних підрозділів ДСНС України у регіонах та об’єктів економіки (господарювання)
Затверджено Наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 11.10.2014 року № 578
Табель термінових та строкових донесень з питань цивільного захисту є основним документом табельної звітності для центральних і місцевих органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевого самоврядування, територіальних підрозділів ДСНС України у регіонах та об’єкта економіки (господарювання).
Матеріал розроблено Державною службою України з надзвичайних ситуацій на основі досвіду колишньої табельної звітності, пропозицій департаментів і самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС України, територіальних органів управління ДСНС України з урахуванням завдань та функцій, визначених Кодексом цивільного захисту України.
НАПБ Б.07.037-2014Порядок організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту
Затверджений Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.09.2014 року № 934 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 3 жовтня 2014 р. за № 1200/25977
Цей Порядок визначає основні положення з організації та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту, що мають застосовуватися підприємствами, установами та організаціями при реалізації ними завдань, передбачених Порядком здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 444, Порядком підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 443, та Порядком проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів цивільного захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 жовтня 2013 року № 819.
Спеціальні об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту є формою практичної підготовки працівників, зокрема керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, що визначає в цілому готовність підприємств, установ та організацій до реалізації планів реагування на надзвичайні ситуації, локалізації і ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки, цивільного захисту на особливий період.
Ця програма про виживання присвячена так званому "тривожному" (або "аварійному") рюкзаку.
Що це таке? Для чого його збирати? І що в ньому має обов'язково має бути? Досвід експертів, які неодноразово випробували вміст "аварійного" рюкзака в екстремальних умовах.
Що робити, якщо ви потрапили під артилерійський удар.
Як захистити себе й свою сім'ю, якщо до вашого дому прийшла війна? Експерти розкажуть, що робити, якщо ви потрапили під артилерійський удар - на вулиці, на роботі, в автомобілі, вдома...
Програма загальної пiдготовки працiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй до дiй у надзвичайних ситуацiях
Затверджена Наказом ДСНС України 06 червня 2014 року № 310 (у редакції наказу ДСНС України 08.08.2014 № 458)
Програма загальної пiдготовки працiвникiв до дiй у надзвичайних ситуацiях розроблена вiдповiдно до Кодексу цивiльного захисту України та постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26 червня 2013 р. № 444 «Про затвердження Порядку здiйснення навчання населення дiям у надзвичайних ситуацiях» з метою встановлення рекомендованого змiсту рiзних форм навчання, а також навчального часу на їх проведення.
В процесi вивчення Програми рекомендується: ознайомлення iз завданнями та особливостями органiзацiї заходiв цивiльного захисту на пiдприємствi, в установi, органiзацiї; вивчення основних способiв захисту працiвникiв вiд уражаючих факторiв надзвичайних ситуацiй (НС) з урахуванням особливостей виробничої дiяльностi; ознайомлення з iнформацiєю, що мiститься в планах реагування на НС про дiї в умовах загрози i/або виникнення НС; набуття практичних вмiнь щодо користування засобами iндивiдуального i колективного захисту, первинними засобами пожежогасiння i сприяння проведенню рятувальних та iнших невiдкладних робiт пiд час лiквiдацiї НС; оволодiння навичками з надання першої допомоги потерпiлим.
Типове положення про територіальні курси, навчально-методичні центри цивільного захисту та безпеки життєдіяльності
Затверджено Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29 травня 2014 року № 523 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 червня 2014 р. за N 624/25401
Територіальні курси цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, навчально-методичні центри цивільного захисту та безпеки життєдіяльності - це бюджетні установи системи освіти у сфері цивільного захисту, які проводять функціональне навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) керівного складу та фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту (далі - функціональне навчання), забезпечують надання інших освітніх послуг та методичний супровід суб'єктів господарювання, що проводять навчання населення діям у надзвичайних, аварійних ситуаціях та в умовах терористичного акту.