Методичні рекомендації щодо проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків
Запропоновані Методичні рекомендації можуть бути корисними для працівників територіальних управлінь Держгірпромнагляду як практичний посібник з питань організації проведення розслідування (спеціального розслідування) нещасних випадків на виробництві.
Програма загальної пiдготовки працiвникiв пiдприємств, установ та органiзацiй до дiй у надзвичайних ситуацiях
Затверджена Наказом ДСНС України 06 червня 2014 року № 310 (у редакції наказу ДСНС України 08.08.2014 № 458)
Програма загальної пiдготовки працiвникiв до дiй у надзвичайних ситуацiях розроблена вiдповiдно до Кодексу цивiльного захисту України та постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26 червня 2013 р. № 444 «Про затвердження Порядку здiйснення навчання населення дiям у надзвичайних ситуацiях» з метою встановлення рекомендованого змiсту рiзних форм навчання, а також навчального часу на їх проведення.
В процесi вивчення Програми рекомендується: ознайомлення iз завданнями та особливостями органiзацiї заходiв цивiльного захисту на пiдприємствi, в установi, органiзацiї; вивчення основних способiв захисту працiвникiв вiд уражаючих факторiв надзвичайних ситуацiй (НС) з урахуванням особливостей виробничої дiяльностi; ознайомлення з iнформацiєю, що мiститься в планах реагування на НС про дiї в умовах загрози i/або виникнення НС; набуття практичних вмiнь щодо користування засобами iндивiдуального i колективного захисту, первинними засобами пожежогасiння i сприяння проведенню рятувальних та iнших невiдкладних робiт пiд час лiквiдацiї НС; оволодiння навичками з надання першої допомоги потерпiлим.
Встановлення схеми руху транспорту територією підприємства
ПИТАННЯ: Наше підприємство орендує складське приміщення. В ньому знаходяться багатоярусні металеві стелажні системи та пересувається складська транспортна, частина якої орендована у орендодавця, а частина — на балансі нашого підприємства. Водіями техніки є працівники нашого підприємства. Вимогами п. 7.5.3 Правил улаштування та безпечної експлуатації навантажувачів (НПАОП 0.00-1.22-08) пересування транспортної техніки по території підприємства повинно здійснюватися відповідно до встановленої схеми руху транспортних засобів і працівників на території підприємства, на якій повинні бути показані дозволені та заборонені напрямки руху, повороти, зупинки, в’їзди і виїзди тощо та яка доводиться до відома всіх працівників і вивішується біля в’їзду на територію підприємства.
Як з’ясувалося під час перевірки нашим інженером з охорони праці складського комплексу, орендодавець при передачі складу в оренду нашому підприємству такої схеми не надавав, а директором складу нашого підприємства, який відповідно до наказу по підприємству є особою, відповідальною за безпечну експлуатацію і технічний стан транспортної техніки (як орендованої, так і тієї, що знаходиться на балансі нашого підприємства), така схема не розроблялась.
Хто в цьому випадку повинен розробляти таку схему і чи доцільно вимагати її від орендодавця?
З метою спрощення процедури донесення інформації Федерація профспілок України (ФПУ) започаткувала щотижневе проведення відкритого інтернет- спілкування у форматі вебінарів. Відтепер щовівторка о 9.30ФПУ проводитиме презентації з найбільш актуальних проблем сьогодення.
CNN: 70% американських пожежних мають проблеми із зайвою вагою
Ніхто не стане заперечувати, що хороший пожежний повинен бути швидкий, сильний і підтягнутий, щоб як слід управлятися з важкими сокирами і вогнегасниками, неслухняними шлангами і важким спорядженням. Передбачається, що ці люди знаходяться на піку фізичної форми і подають приклад іншим. Однак з'ясувалося, що 70% пожежних у США страждають від зайвої ваги.