ДК 003:2010 Національний класифікатор професій Затверджено наказом Держспоживстандарту від 28 липня 2010 року № 327. У ньому враховано всі чотири зміни, внесені у 2005–2010 роках.
Класифікатор професій призначений для застосування центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, Федерацією роботодавців України, всіма суб'єктами господарювання під час запису про роботу у трудові книжки працівників. Професійні назви робіт, які наведені у Класифікаторі, рекомендовано застосовувати під час утворення нових назв професій та посад у зв'язку з розвитком нових видів економічної діяльності та технологій. За основу розроблення Класифікатора було прийнято Міжнародну стандартну класифікацію професій (ISCO 88: International Standard Classification of Occupations/ILO, Geneva), яку Міжнародна конференція статистики праці Міжнародного бюро праці рекомендувала для переведення національних даних у систему, що полегшує міжнародний обмін професійною інформацією. Кваліфікаційний рівень робіт, що виконуються, визначається залежно від вимог до освіти, професійного навчання та практичного досвіду працівників, здатних виконувати відповідні завдання та обов'язки. Професії, пов'язані з виконанням робіт високої кваліфікації, вимагають від особи кваліфікації на рівні молодшого спеціаліста.
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 87 "Житлове та комунальне господарство населених пунктів" Затверджений Державним комітетом будівництва, архітектури та житлової політики України , Наказ №144 від 14.06.1999 Погоджено: Міністерством праці та соціальної політики України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства № 132 від 09.07.2004 № 210 від 22.11.2004 Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства № 387 від 08.12.2009 )
Випуск 87 "Житлове та комунальне господарство населених пунктів" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП) переопрацьовано з урахуванням змін і доповнень до змісту кваліфікаційних характеристик, які виникли під впливом упровадження досягнень науки, техніки, технології, організації виробництва та праці. У випуску враховані нові вимоги щодо розроблення кваліфікаційних характеристик і одночасно збережено наступність, традиції застосування й особливості будови відповідних розділів випуску 69 ЕТКС та "Квалификационного справочника профессий рабочих, которым устанавливаются месячные оклады" Кваліфікаційні характеристики професій робітників розроблено відповідно до шестирозрядної сітки кваліфікаційних розрядів. Усі працівники, крім завдань, обов'язків та знань, які передбачено відповідними кваліфікаційними характеристиками, повинні знати та додержуватися правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту, правил внутрішнього трудового розпорядку, виконувати відповідні підготовчі і завершальні роботи на початку і в кінці робочого дня (зміни). Порядок застосування кваліфікаційних характеристик, присвоєння і підвищення розрядів, внесення змін і доповнень викладено в Загальних положеннях Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, які вміщено у випуску 1 ДКХП.
Профессии рабочих, общие для всех отраслей народного хозяйства В настоящее издание включен раздел Единого тарифно-квалификационного справочника работ и профессий рабочих (ЕТКС), содержащий тарифно-квалификационные характеристики общих для всех отраслей народного хозяйства профессий рабочих. Разъяснен порядок пользования тарифными характеристиками, присвоения и повышения разрядов. Приведен перечень наименований профессий рабочих с указанием их наименований по ранее действовавшим разделам ЕТКС. Справочник предназначен для работников кадровых служб предприятий всех форм собственности, юристов, профсоюзных работников.
Автор: коллектив Страниц: много Язык: русский Размер: 5,4 мб [RTF]
В сборник вошли большинство выпусков Единого тарифно-квалификационного справочника работ и профессий рабочих
Тарифно - квалификационные характеристики профессий являются обязательными при тарификации работ и присвоении квалификационных разрядов рабочим на предприятиях, организациях и учреждениях всех отраслей народного хозяйства, независимо, от их ведомственной подчиненности, кроме особо оговоренных случаев.
Довідник типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців Затверджений наказом Нацдержслужби України від «13» вересня 2011 р. № 11
Довідник типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців містить рекомендовані матеріали щодо типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців, які мають бути використані при розробці конкретних професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців. Довідник має сприяти правильному вирішенню питань перерозподілу праці поміж державними службовцями, забезпечувати єдність при визначенні їх посадових обов'язків, повноважень та кваліфікаційних вимог, що до них ставляться.
Положения об отделах предприятия: Справочник Изд-во: М.: "Приор-издат" / Год: 2003 / Формат: DJVU
Справочник содержит перечень Положений о практически всех структурных подразделениях любого предприятия независимо от его формы собственности. Примерные Положения об отделах (подразделениях) помогут не только значительно сократить время на их разработку для конкретного предприятия, но и грамотно организовать управленческие и информационные взаимоотношения между подразделениями, наладить оптимальный документооборот на предприятии. Справочник будет полезен руководителям и специалистам предприятий (организаций) всех форм собственности и видов деятельности и прежде всего кадровым службам, в чью компетенцию входит подготовка и разработка подобных Положений.
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 1 "Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності"
(Розділ 1 "Професії керівників, професіоналів, фахівців, та технічних службовців”, Розділ 2 "Професії робітників") Затверджено Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 № 336
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — Довідник) є систематизований за видами економічної діяльності збірник описів професій, які наведено у Класифікаторі професій (ДК 003-95. Довідник визначає перелік основних робіт, які властиві тій або іншій посаді, та забезпечує єдність у визначенні кваліфікаційних вимог щодо певних посад. Довідник є нормативним документом, обов’язковим з питань управління персоналом на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності та видів економічної діяльності.
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
Випуск 29
"Хіміко-фотографічні виробництва"
Випуск 29 ДКХП "Хіміко-фотографічні виробництва" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП) опрацьовано відповідно до Методичних рекомендацій щодо розроблення ДКХП з уточненням кваліфікаційних характеристик професій робітників з урахуванням змін і доповнень до змісту робіт, які виникли під впливом упровадження досягнень науки, техніки, технології, організації виробництва та праці, нових вимог до якості продукції. У Випуску враховано нові вимоги щодо розроблення кваліфікаційних характеристик і одночасно збережено наступність, традиції застосування і особливості будови Випуску 34 ЕТКС видання 1986 р. (Сборник ЕТКС Вытуски 1-71)
Порядок застосування кваліфікаційних характеристик, присвоєння і підвищення розрядів, внесення змін і доповнень викладено у "Загальних положеннях Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 1 "Професії працівників, що є загальними для всіх видів економ. діяльності", затвердженому наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 року № 336.
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 70 "Зв'язок"
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Державного комітету зв'язку та інформатизації України выд 04.10.2000 N 144 ПОГОДЖЕНО Міністерство праці та соціальної політики України
Розділи: "Електрозв'язок", "Поштовий зв'язок"
Довідник є основою для розроблення посадових інструкцій виконавцям, що закріплюють їх обов'язки, права та відповідальність, для розроблення положень про підрозділи підприємства, що визначають їх роль і місце в системі управління підприємством, для добору і розміщення персоналу та здійснення контролю за правильним його використанням відповідно до фаху та кваліфікації. У зв'язку з тим, що кваліфікаційні характеристики, які ввійшли до Довідника, поширюються на працівників підприємств усіх підгалузей зв'язку, у них наведено найхарактерніші роботи для даної посади чи професії. Тому під час розроблення посадових (робочих) інструкцій допускається уточнення переліку робіт, які властиві відповідній посаді (професії) в конкретних організаційно-технічних умовах.
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 64 "Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи" ЗАТВЕРДЖЕНО Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 13.10.1999 N 249 ПОГОДЖЕНО Міністерством праці та соціальної політики України
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск № 69 "Автомобільний транспорт" Затверджено Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 № 136 Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства ранспорту та зв'язку 1097 від 04.09.2008
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників випуск 69 "Автомобільний транспорт”, Книга I "Діяльність автотранспортних підприємств, автобусних станцій, вантажних станцій, транспортно-експедиційних підприємств” — є нормативним документом, обов’язковим для управління персоналом на підприємствах автомобільного транспорту всіх форм власності, який забезпечує створення та функціонування галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації. Кваліфікаційні характеристики професій працівників, наведені в ДКХПП, можуть бути використані в усіх підприємствах, установах та організаціях України, де є зазначені види робіт.
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 2 Сільське господарство та пов'язані з ним послуги
Затверджено Наказ Міністерства аграрної політики України 07.11.2003
Погоджено Міністерство праці та соціальної політики України
Розділи: Загальні професії сільського господарства. Рослинництво. Овочівництво. Садівництво. Тваринництво. Гідромеліоративні споруди, зрошувальні та осушувальні системи
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників МНС
Затверджений Наказом МНС України від 01.12.2009 № 808. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 року
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників МНС України містить кваліфікаційні характеристики керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців та робітників територіальних органів, спеціальних підрозділів і формувань оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, пошуково-рятувальних та аварійно-рятувальних служб, навчальних закладів та наукових установ, державних підприємств і організацій, що належать до сфери його управління та їх структурних підрозділів, що виконують наскрізні функції. Працівники МНС виконують функції, що пов’язані: з державним управлінням у сфері цивільного захисту, з запобіганням, реагуванням та ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та військового характеру, поводженням з радіоактивними відходами, рятувальною справою, техногенною і пожежною безпекою, з функціонуванням відомчої системи зв’язку та інформаційних мереж, виконують інші спеціальні функції, передбачені законодавством; із економічними та фінансовими роботами, обліком, контролем та господарським обслуговуванням; освітою та наукою, охороною здоров’я.
Довідник визнається нормативним документом для користування у всіх органах та підрозділах, що належать до сфери управління МНС і служить підставою під час вирішення питань, що пов’язані з: розробленням деталізованих посадових інструкцій посад працівників МНС, які закріплюють їх обов’язки, права та відповідальність; добором та розстановкою кадрів, здійсненням контролю за їх використанням у відповідності з фахом, кваліфікацією та досвідом роботи; розробленням штатних нормативів; атестацією та службовою кар’єрою посадової особи; формуванням дієвого кадрового резерву; організацією роботи посадових осіб МНС; організацією навчально-виховного процесу в вищих навчальних закладах МНС, які здійснюють підготовку фахівців за професіями відповідних освітньо-кваліфікаційних рівнів; розробленням навчальної, нормативної, технологічної та сертифікаційної документації; розробленням та вдосконаленням програм підготовки та підвищення кваліфікації посадових осіб МНС відповідно до змісту їх професійної діяльності; організації грошового забезпечення.
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 86. Реклама та реставраційні роботи Розділ "Реставраційні роботи" Затверджений Наказом Міністерства культури і мистецтв України від 05.10.2000 № 492 Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України
Розділ "Реставраційні роботи" випуску 86 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП) розроблений з урахуванням змін і доповнень до змісту характеристик, які виникли під впливом впровадження досягнень науки, техніки, технології, організації виробництва і праці. У випуску враховані нові вимоги щодо розроблення кваліфікаційних характеристик і одночасно збережено наступність, традиції застосування й особливості їх побудови. До цього розділу включені професії працівників, які є специфічними для даного виду реставраційних робіт. Внесені відповідні доповнення та зміни до змісту окремих кваліфікаційних характеристик. Дані кваліфікаційні характеристики визначають види консерваційних і реставраційних робіт на пам'ятках музейно-художньої цінності, які художник-реставратор має право виконувати самостійно згідно з наданою йому кваліфікаційною категорією з даної спеціальності, а також рівень його знань у галузі. Цими характеристиками зобов'язані керуватися реставраційні ради, керівники реставраційних робіт спеціалізованих реставраційних, музейних установ України під час визначення виконавців робіт, Комісія з атестації реставраторів Міністерства культури і мистецтв України при встановленні кваліфікаційних категорій. Порядок застосування характеристик, присвоєння та підвищення кваліфікаційних категорій, внесення змін та доповнень до випуску наведено в "Загальних положеннях" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, які подані у випуску 1 ДКХП.
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 81 "Культура та мистецтво" Затверджено наказом Міністерства культури і мистецтв України від 14.04.2000 р. N 168 за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики України
Випуск розроблено Українським центром культурних досліджень за участю Центру продуктивності. Чинний випуск містить характеристики професій працівників, зайнятих діяльністю у галузі культури та мистецтва. Кваліфікаційні характеристики професійних працівників є обов'язковими для встановлення кваліфікаційних розрядів (категорій) та під час тарифікації робіт, які виконуються робітниками.