Охорона праці у вигляді алгоритмів (LPA-R / LPA-U)
LPA-R и LPA-U додатки для мобільних Андроїд пристроїв (на російській та українській мовах) / Підтримується робота у ОС Андроїд версій 4.0 - 4.4.2. / Додаток безкоштовний і не містить вбудованої реклами. / Версія: v1 (квітень 2014 р.)
Додаток наочно розкриває загальні питання охорони праці у вигляді алгоритмів. Користувачу надається покроковий порядок дій необхідних для вирішення конкретних проблемних питань і його опис. Додаток складено на підставі законодавчих та нормативно-правових актів України з охорони праці. Програма може бути корисна: роботодавцям; керівникам структурних підрозділів підприємств; керівникам робіт; посадовим особам, в безпосередньому підпорядкуванні яких є хоча б один працівник; працівникам профспілок та уповноваженим найманими працівниками особам з питань охорони праці.
Безпека праці офісних працівників (запис вебінару)
Лектор: Микола Федоренко, постійний автор журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці», головний державний інспектор з охорони праці Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській області та м. Києві.
Організатор: журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» / Тривалість: 44 мин. 45 сек/ Дата проведення заходу: 16.05.2014
Роз'яснення Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України щодо чинності Правил охорони праці на автомобільному транспорті, Правила безпечної роботи з інструментом та пристроями та Правил безпечної експлуатації тепломеханічного обладнання електростанцій і теплових мереж.
Медогляд осіб, які працюють за персональними комп’ютерами з моніторами
Інженер з охорони праці порушив питання про проходження бухгалтером нашого підприємства обов’язкового періодичного медичного огляду. Проте особа, уповноважена від трудового колективу, стверджує, що робота бухгалтера не пов’язана з безперервним стеженням за екраном відеотерміналів (дисплеїв) більше 4 годин за 8-годинну зміну, тобто не пов’язана з зорово-напруженою роботою (не підпадає під дію п. 6.2.3 таблиці Додатка 4 до Порядку № 246), мотивуючи це тим, що в посадовій інструкції бухгалтера не зазначається період часу, який бухгалтер проводить за екраном дисплея, а лабораторні дослідження умов праці чи атестацію робочих місць за умовами праці роботодавець не проводив і не планує проводити у зв’язку з складною економічною ситуацією. Підкажіть, як слід вчинити в такій ситуації, якщо з цією позицією згоден і роботодавець?
ДСТУ-Н Б.В.2.2-38-2013 Настанова з улаштування пожежних ліфтів в будинках і спорудах
Затверджено надано чинності наказом Мінрегіону України від 13.09.2013 року № 448, чинний з 2014-04-01.
Завданням розроблення стандарту є встановлення вимог пожежної безпеки до об’ємно-планувальних та конструктивних рішень сходово-ліфтових вузлів будинків (споруд), що обладнуються пожежними ліфтами, а також вимог до застосування таких ліфтів.
Цей стандарт спрямований на реалізацію положень ДБН В.1.1-7 і відповідно до Закону України "Про будівельні норми" є обов’язковим до застосування.
Цей стандарт поширюється на улаштування пожежних ліфтів у будинках та спорудах різного функціонального призначення відповідно до вимог ДБН В.1.1-7, ДБН В.2.2-9, зміна № 2 ДБН В.2.2-10*, ДБН В.2.2-15.
Стандарт не поширюється на гідравлічні ліфти; ліфти, установлені в існуючих будинках; двоярусні ліфти; ліфти, що не працюють в режимі "перевезення пожежників" (фаза 2 згідно з ДСТУ 7201).
Від всієї душі поздоровляємо зі святом Перемоги! Бажаємо мирного неба, ясного сонця та всього самого найкращого! Нехай завжди вас оточує мир, здоров'я та щастя!
Які поняття вміщує термін «техногенна безпека»? У якому офіційному документі його сформульовано?
Чи є в Україні курси з питань техногенної безпеки? Якщо ні, то, можливо, цю тему як розділ розглядають в інших курсах? Коли це так, то про що йдеться в цьому розділі?
Чи є уже рекомендовані програми навчання з питань техногенної безпеки?