Системи тривожної сигналізації. Системи охоронного призначення. Позначення умовні графічні та літерні.
Цей стандарт поширюється на позначення умовні графічні та літерні в документації (кресленнях. планах, схемах тощо) складових елементів систем охоронного призначення (систем охоронної сигналізації. охоронних теле(відео)систем і систем контролювання доступу, в подальшому — СОП), які входять складовою частиною до систем тривожної сигналізації.
Цей стандарт установлює форму, геометричні розміри та технічні вимоги до позначень умовних графічних та літерних складових елементів систем охоронного призначення, а також правила їх застосування.
Цей стандарт призначений для використання вітчизняними виробниками продукції систем охоронного призначення в роботах, що пов'язані з позначеннями умовними графічними та літерними СОП під час нового будівництва, розширення, реконструкції та технічного переоснащення підохоронних об'єктів на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності. Стандарт може використовуватись страховими компаніями.
Пристрої передавання пожежної тривоги та попередження про несправність. Частина 21
Національний стандарт ДСТУ EN 54-21:2009 ідентичний з EN 54-21:2006 Fire detection and fire alarm systems — Part 21: Alarm transmission and fault warning routing equipment (Системи виявляння пожежі та сигналізування про пожежу. Частина 21. Пристрої передавання пожежної тривоги та попередження про несправність) і включений з дозволу CEN, rue de Stassart 36 В-1050 Brussels.
Пожарная безопасность культурно-зрелищных учреждений (PowerPoint - презентация) Формат: pptx / Размер файла: 2,06 мб/ Кол-во слайдов: 72
Презентация содержит следующую информацию: Виды и пожарная опасность культурно-зрелищных учреждений. Состав и назначение помещений театров, их пожарная опасность. Противопожарные требования к театрам
Методика вимірювання якості електричної енергії в системах електропостачання загального призначення
Затверджено: наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 31 жовтня 2011 р. № 666
Цю Методику призначено для працівників енергопостачальних організацій і споживачів електроенергії, акредитованих дослідницьких лабораторій, органів державного енергетичного нагляду за виконанням вимог державних стандартів відповідно до своїх повноважень під час здійснення таких видів контролю якості електричної енергії як: — періодичний контроль; — контроль під час визначення технічних умов, дозволів або інших документів на приєднання; — контроль під час визначення умов договору між електропостачальними організаціями і споживачем (далі — договір енергопостачання); — контроль під час допуску до експлуатації електроустановок споживачів, які погіршують якість електричної енергії; — контроль під час розгляду претензій до якості електричної енергії.
Замінює: РД 34.15.501-88 «Методические указания по контролю и анализу качества электрической энергии в электрических сетях общего назначения», затв. Головупр, Міненерго СРСР 22.12.8
ГОСТ 12.4.009-83. ССБТ. Пожежна техніка для захисту об'єктів. Основні види. Розміщення і обслуговування Пожарная техника для защиты объектов. Основные виды. Размещение и обслуживание Occupational safety standards system. Fire-fighting equipment for protection of units. Basic types. Location and maintenance
Настоящий стандарт устанавливает основные виды пожарной техники, предназначенной для защиты от пожаров предприятий, зданий и сооружений (далее - объекты), а также требования к ее размещению и обслуживанию. Стандарт не распространяется на: установки пожаротушения и пожарной сигнализации, предназначенные для защиты транспортных средств; пожарные поезда, суда, вертолеты и самолеты.
Технічний регламент обладнання, що працює під тиском
Затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2019 р. № 27
Цей Технічний регламент визначає вимоги щодо проектування, виготовлення та проведення оцінки відповідності обладнання, що працює під тиском, та агрегатів з максимальним робочим тиском (PS) понад 0,5 бара. Технічний регламент розроблено з метою імплементації положень Директиви 2014/68/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 15 травня 2014 р. про гармонізацію законодавства держав-членів стосовно надання на ринку обладнання, що працює під тиском.
Правила сертифікації фахівців з неруйнівного контролю
Затверджені Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від
10.12.2012 року № 1387 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
02 січня 2013 р. за № 10/22542
Ці Правила є обов'язковими для всіх суб'єктів господарювання та
фахівців, які виконують роботи з неруйнівного контролю металу та зварних
з'єднань при виготовленні, монтажі, експлуатації, реконструкції,
ремонті, експертному обстеженні та технічному огляді машин, механізмів,
устаткування підвищеної небезпеки, згідно з додатком 3 до Порядку видачі
дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію
(застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки,
затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011
року № 1107. Ці Правила встановлюють: вимоги до загальної освіти, спеціальної підготовки і стану здоров'я фахівців з неруйнівного контролю; вимоги до кваліфікації фахівців з неруйнівного контролю; вимоги до структури кваліфікаційного екзамену та процедури атестації фахівців з неруйнівного контролю; процедуру сертифікації фахівців з неруйнівного контролю; порядок ведення реєстру сертифікованих фахівців з неруйнівного контролю.
З введенням в дію цих правил втратив чинність, наказ Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 15 серпня 1997 року N 220 "Про затвердження Порядку сертифікації персоналу з неруйнівного контролю", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29 жовтня 1997 року за № 514/2318.
ГОСТ 14202-69 "Трубопроводы промышленных предприятий. Опознавательная окраска, предупреждающие знаки и маркировочные щитки"
Настоящий стандарт распространяется на опознавательную окраску, предупреждающие знаки и маркировочные щитки трубопроводов (включая соединительные части, арматуру, фасонные части и изоляцию) на проектируемых, вновь строящихся, реконструируемых и существующих примышленных предприятиях внутри зданий, на наружных установках и коммуникациях, находящихся на эстакадах и в подземных каналах с целью быстрого определения содержимого трубопроводов и облегчения управления производственными процессами, а также обеспечения безопасности труда. Стандарт не распространяется на опознавательную окраску трубопроводов и коробов с электропроводкой.
Інструктивно-методичні рекомендації щодо організації роботи з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у дошкільних навчальних закладах
Лист Міністерства освіти і науки України № 1/9-482 від 23 вересня 2014 року "Щодо організації роботи з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у дошкільних навчальних закладах"
Типова технічна програма обстеження гідротехнічних споруд і гідромеханічного обладнання електростанцій
Затверджено наказом Міністерства палива та енергетики України від “21” квітня 2003 р. № 199
Типова технічна програма обстеження гідротехнічних споруд і гідромеханічного обладнання електростанцій розроблена з метою підвищення вимог щодо обстеження та оцінки технічного стану гідротехнічних споруд (ГТС), для виконання своєчасного проведення планово-запобіжних ремонтів, усунення виявлених порушень і підвищення безпечної та надійної їх експлуатації.
Типова технічна програма розроблена з урахуванням пропозицій, підприємств та організацій, які входять у систему галузевого нагляду за безпекою гідротехнічних споруд електростанцій.
У Типовій технічній програмі враховані вимоги РД 34.20.501 “Правил технической эксплуатации электрических станций и сетей”, изд. 14. перераб. и доп. - М.: Энергоатомиздат, 1989 і изд. 13. перераб. и доп. - М.: Энергия, 1977, що діють на АЕС, та інших розпоряджувальних керівних і інструктивних матеріалів Мінпаливенерго України.
ГОСТ 12.1.006-84
Электромагнитные поля радиочастот. Допустимые уровни на
рабочих местах и требования к проведению контроля.
Occupational
safety standards system. Electromagnetic fields of radio frequencies.
Permissible levels at work-places and requirements for
control Електромагнітні поля
радіочастот. Допустимі рівні на робочих місцях і вимоги до проведення
контролю
Цей
стандарт поширюється на електромагнітні поля (ЕМП) діапазону частот 60
кГц - 300 ГГц. Стандарт встановлює допустимі рівні ЕМП на робочих місцях
персоналу, який здійснює роботи з джерелами ЕМП, і вимоги до проведення
контролю. Стандарт не поширюється на ЕМП, створювані мікрострічковими
НВЧ-пристроями; на випадки короткочасних епізодичних впливів ЕМП із
загальною тривалістю не більше 15 хв на тиждень; на роботи, що
проводяться військовослужбовцями Збройних Сил.
Загальнодержавна соціальна програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014-2018 роки Програму затверджено Законом України від 4 квітня 2013 року № 178-VII. / Виконавці заходів: Програми - Державна служба гірничого нагляду та
промислової безпеки України, Міністерство внутрішніх справ України,
Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство
енергетики та вугільної промисловості України, Міністерство екології та
природних ресурсів України, Міністерство охорони здоров’я України,
Національна академія медичних наук України, Фонд соціального страхування
від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
України. / Строк виконання: 2014-2018 роки. / Обсяг фінансування: 221,88 млн гривень
Метою Програми є комплексне розв’язання проблем у сфері охорони праці,
формування сучасного безпечного та здорового виробничого середовища,
мінімізація ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань і
аварій на виробництві, що сприятиме сталому економічному розвитку та
соціальній спрямованості, збереженню і розвитку трудового потенціалу
України.