Закон Украины «Об охране труда» требует выполнения разнообразных мероприятий и использования средств, направленных на повышение уровня промышленной безопасности и охраны труда, гигиены труда и производственной среды. Единой и общепринятой системы классификации расходов на охрану труда пока еще не существует, как и простой методики выделения некоторых их видов из других статей расходов. Систематизировать и группировать затраты на охрану труда можно исходя из различных целей, признаков и критериев указанных в статье.
Лист Держгірпромнагляду України від 09.02.2015 р. № 620/0/8-6/6/15
У листі нагадали, що організація розробки нормативних актів з охорони праці покладається на роботодавця і за недотримання вимог законодавства роботодавець несе відповідальність, питання застосування або врахуванням збірника інструкцій з охорони праці на своєму підприємстві є виключною компетенцією роботодавця.
Головною умовою чинності інструкцій з охорони праці є їх відповідність чинному законодавству України, вимогам державних міжгалузевих і галузевих нормативних актів з охорони праці: правил, норм, стандартів, інших нормативних і організаційно-методичних документів з охорони праці, на основі яких вони розробляються.
Міненерговугілля, що основними технічними заходами щодо попередження електротравм при замиканнях на корпус електрообладнання є захисне заземлення, занулення, захисне відключення. Електрозахисні заходи підчас експлуатації та виконання робіт в електроустановках реалізуються відповідно до діючих ПТЕЕС.
Роз’яснення Держпраці України про порядок змінни роботодавцем умов оплати праці в бік погіршення. лист Державної інспекції України з питань праці від 20.07.2015 № 1276/24/21/01/2216-15
Щодо індексації грошових доходів та зміни умови оплати праці
Про порядок проведення профілактичних медичних оглядів
Лист Міністерства охорони здоров’я України від 02.04.2015 № 3.09-Д-1/13/866-15/10354
Власники та керівники підприємств, установ та організацій несуть відповідальність за своєчасність проходження своїми працівниками обов'язкових медичних оглядів та за шкідливі наслідки для здоров'я населення, спричинені допуском до роботи осіб, які не пройшли обов'язкового медичного огляду.
Лист Мінсоцполітики України від 16.07.2015 р. № 403/13/116-15
Щодо Державних санітарних норм та правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу»
Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 р. № 667
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та реєстрації тварин, санітарного законодавства, попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення, метрологічного нагляду, ринкового нагляду в межах сфери своєї відповідальності, насінництва та розсадництва (в частині сертифікації насіння і садивного матеріалу, охорони прав на сорти рослин), державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і рекламу в цій сфері.
Станции компрессорные передвижные Требования безопасности
Затверджено і введено в дію: наказ Держстандарт України 24.05.1994 р. № 119
Цей стандарт поширюється на пересувнi компресорнi станцiї, визначенi для стиснення повiтря i iнертних газiв (далi — станцiї) i встановлює вимоги безпеки до їх конструкцiї.
Стандарт не поширюється на станцiї, призначенi для стиснення вибухонебезпечних, токсичних газiв i кисню i на пiдземнi станцiї. Вимоги роздiлiв 3 — б даного стандарту є обов’язковими для розробникiв станцiй.
ДСТУ 3191-95 (ГОСТ 12.2.137-96) Обладнання для кондиціонування повітря та вентиляції. Загальні вимоги безпеки
Затверджено наказом Держстандарту України вiд 31 серпня 1995 p. № 291
Цей стандарт поширюється на обладнання для кондицiонування повiтря та вентиляцiї загального призначення i установлює загальнi вимоги безпеки до його конструкцiї та експлуатацiї.
Роз’яснення з питань щодо необхідності отримання суб’єктами господарювання документів дозвільного характеру на експлуатацію та обслуговування атракціонної техніки, порядку розслідування нещасних випадків, які стались підчас їх експлуатації, ведення обліку атракціонів тощо.
Лист Державної служби України з питань праці від 01.09.2015 № 2428/0/9.2-6/6/ДП-15
Які документи дозвільного характеру повинні бути у роботодавця на експлуатацію та обслуговування атракціонної техніки, що видаються на державному та місцевому рівнях? Яку роль у цьому питанні займають обласні або районні держадміністрації?
Хто несе відповідальність за нещасні випадки, які трапляються з відвідувачами?
Хто має право проводити та проводить розслідування нещасних випадків, що сталися з відвідувачами?
Чи ведеться облік атракціонів центральним органом виконавчої влади або його територіальними органами?
Як часто здійснюються перевірки атракціонної техніки та хто їх здійснює?
Чи можливо розроблення Порядку проведення розслідувань, пов’язаних з експлуатацією атракціонної техніки (оскільки де-факто відвідувачі приймають участь в експлуатації) на зразок Порядку проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті.