ГОСТ 12.3.025-80 ССБТ «Обработка металлов резанием. Требования безопасности»
Утвержден и введен в действие Постановлением Государственного комитета СССР по стандартам от 11.12.80 № 5771
Настоящий стандарт устанавливает требования безопасности к разработке и выполнению процессов механической обработки металлов резанием (далее — обработка резанием) на металлорежущих станках.
Положення Про Державну службу України з питань праці
Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 р. № 96
Державна служба України з питань працi (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв України через Мiнiстра соцiальної полiтики, i який реалiзує державну полiтику у сферах промислової безпеки, охорони працi, гiгiєни працi, здiйснення державного гiрничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятiсть населення, загальнообов’язкове державне соцiальне страхування вiд нещасного випадку на виробництвi та професiйного захворювання, якi спричинили втрату працездатностi, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатностi, на випадок безробiття в частинi призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацiй, надання соцiальних послуг та iнших видiв матерiального забезпечення з метою дотримання прав i гарантiй застрахованих осiб.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» від 10.09.2014 № 442 утворено Державну службу України з питань праці шляхом злиття Державної інспекції з питань праці та Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки.
Щодо отримання дозволу на експлуатацію технологічних транспортних засобів
Лист Держгірпромнагляду від 20.01.2015 року № 310/0/11-06/6/15
Держгірпромнагляд згідно з чинним законодавством не видає дозволи на експлуатацію технологічнихтранспортних засобів, які зареєстровані в Держсільгоспінспекції.
Роботодавець може отримати від Держгірпромнагляду дозвіл на експлуатацію лише тих машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (технологічних транспортних засобів), що підлягають реєстрації саме в територіальних органах Держгірпромнагляду.
Розробник: Публічне акціонерне товариство «Проектний та науково-дослідний інститут по газопостачанню, теплопостачанню та комплексному благоустрою міст і селищ України» / Затверджено: наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 15 вересня 2014 року № 252 / Чинний з 01.01.2015 року
Ці Норми встановлюють вимоги проектування при новому будівництві, реконструкції, капітальному ремонті та технічному переоснащенні існуючих котелень (котельних установок) незалежно від їх продуктивності з паровими, водогрійними і пароводогрійними котлами, теплогенераторами з надлишковим тиском пари не більше ніж 3,9 МПа, температурою води не вище ніж 200 °С.
Ці Норми не поширюються на проектування котелень теплових електростанцій, пересувних котелень, електрокотелень, котелень з котлами-утилізаторами, котлами з високотемпературними органічними теплоносіями та іншими енерготехнологічними котлами, котелень з котлами, теплогенераторами, на які не поширюються вимоги НПАОП 0.00-1.26, продуктивністю до 0,2 МВт включно.
Із введенням в дію ДБН В.2.5-77:2014 "Котельні" втрачає чинність на території України СНиП ІІ-35-76 «Котельные установки»
Визначення розміру моральної шкоди, заподіяної працівникові ушкодженням здоров’я, під час виконання трудових обов’язків
У разі, якщо межі відшкодування моральної шкоди визначаються в кратному співвідношенні до мінімального розміру заробітної плати, суди, вирішуючи це питання на засадах розумності, виваженості та справедливості, повинні виходити з розміру мінімальної заробітної плати, що діє на час розгляду справи, а не з часу виникнення спірних правовідносин.
Із такого, зокрема, виходив Верховний Суд України (постанова ВСУ від 24.12.2014 № 6-188цс14), вирішуючи спір щодо стягнення моральної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров’я під час виконання трудових обов’язків. Проблема полягала в неоднаковому застосуванні судами норм щодо особливостей визначення розміру моральної шкоди, заподіяної у період, коли законодавством установлювалося обмеження розміру відшкодування моральної шкоди (не менше п’яти та не більше двохсот мінімальних розмірів заробітної плати).
Тож на думку ВСУ, визначаючи розмір відшкодування моральної шкоди, потрібно враховувати встановлені законодавством обмеження максимального розміру відшкодування моральної шкоди, які були передбачені чинним на день установлення потерпілому стійкої втрати професійної працездатності законодавством. Але при цьому необхідно виходити з розміру мінімальної заробітної плати на час розгляду справи та враховувати засади розумності, виваженості й справедливості.
Про видачу дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки
Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України від 19.12.2014 р. № 9169/0/11-06/6/14
Держгірпромнагляд звертає увагу територіальних управлінь на необхідність додержання вимог законодавства при розгляді висновку експертизи, що додається до заяви роботодавця, при прийнятті рішення щодо видачі йому дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки суб’єктам господарювання з метою забезпечення безперервності функціонування дозвільної системи на період до затвердження Вимог до експертних організацій.
ДБН Б.2.5-56-2014. Інженерне обладнання будинків і споруд.Системи протипожежного захисту
СИСТЕМЫ ПРОТИВОПОЖАРНОЙ ЗАЩИТЫ
Затверджено з наданням чинності з 01 липня 2015 року Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13.11.2014 № 312 / Розробленик ВГО «Український союз пожежної та техногенної безпеки».
Будівельні норми розроблено на заміну ДБН В.2.5-56:2010 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту».
Вимоги цих будівельних норм поширюються на проектування, монтування, перевіряння систем і підтримання експлуатаційної придатності систем протипожежного захисту (СПЗ), а саме: автоматичних систем пожежогасіння (АСПГ); автономних систем пожежогасіння локального застосування (СПГа); систем пожежної сигналізації (СПС); систем оповіщування про пожежу та управління евакуюванням людей (СО); систем протидимного захисту (СПДЗ); систем централізованого пожежного спостерігання (СЦПС); диспетчеризації СПЗ.
Зазначені вище СПЗ призначені для протипожежного захисту будинків, споруд, приміщень та устаткування різного призначення під час нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення, капітального ремонту цих об’єктів.
Ці будівельні норми встановлюють вимоги до обладнання об’єктів СПЗ під час їхнього будівництва, реконструкції, технічного переоснащення,
капітального ремонту, зміни категорій приміщень і будинків за вибухопожежною і пожежною небезпекою за НАПБ Б.03.002.
Вимоги цих будівельних норм рекомендується застосовувати під час реставрації.
Вимоги цих будівельних норм є обов’язковими для фізичних та юридичних осіб, які здійснюють будівельну діяльність на території України, незалежно від їхніх форм власності.
Ці будівельні норми не поширюються на проектування, СПЗ для: будинків і споруд, що проектуються за спеціальними нормами; технологічних установок, розташованих поза будинками; складських будинків для зберігання, аерозольної продукції; систем пожежогасіння призначених для гасіння пожеж з наявністю вибухових речовин, джерел іонізуючого випромінювання та пожеж класу D згідно з ГОСТ 27331 (горючі метали).
Проектування СПЗ на вище перелічених об’єктах здійснюється за галузевими нормами, або індивідуальними технічними умовами, концепціями.
Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб суб'єктів окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії
Затверджено Наказом Державної інспекції ядерного регулювання України 02.10.2014 № 143 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 грудня 2014 р. за № 1549/26326
Цей Порядок встановлює вимоги до проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб, які забезпечують радіаційну безпеку, суб’єктів діяльності з виробництва, використання джерел іонізуючого випромінювання, переробки уранових руд, перевезення радіоактивних матеріалів.
Цей Порядок є обов’язковим для суб’єктів діяльності, інших суб’єктів, що проводять навчання і перевірку знань з питань радіаційної безпеки, органів державного управління у сфері використання ядерної енергії, Держатомрегулювання та його територіальних органів - державних інспекцій з ядерної та радіаційної безпеки.
Відповідно до вимог Порядку не допускаються до роботи персонал і посадові особи, які не пройшли навчання і перевірку знань з питань радіаційної безпеки.