Про внесення змін до Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації
Наказ Мінекономрозвитку України від 06 травня 2015 року № 451
(Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 травня 2015 року за № 546/26991)
Наказ набирає чинностi з дня його офiцiйного опублiкування, крiм пiдпунктiв 2 i 6 пункту 1 та пiдпункту 1 пункту 2 цього наказу, якi набирають чинностi з 01 сiчня 2016 року.
Зміни до Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж
Затверджено Наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 27 березня 2015 року N 183 / Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України 10 квітня 2015 р. за N 407/26852
Про табелювання працівника, який через загрозу для життя не ходить на роботу
Лист Міністерства соціальної політики України від 02.03.2015 № 51/06/186-15
Міністерство соціальної політики України роз’яснило, що законодавство про працю не містить норм, відповідно до яких роботодавець має право звільнити за власною ініціативою працівника, який не поінформований в установленому порядку про майбутнє звільнення.
Працівникам, які не виходять на роботу у зв’язку з небезпекою для життя та здоров'я, в табелі обліку використання робочого часу доцільно такі неявки відзначати умовним позначенням «НЗ» - неявки з нез'ясованих причин. Заробітна плата за цей період не нараховується.
Положення про територіальні органи Державної служби України з питань праці
Затверджено Наказом Міністерства соціальної політики України від 27 березня 2015 року N 340, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 квітня 2015 р. за N 438/26883
Основними завданнями Управління Держпраці є: реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб; здійснення комплексного управління охороною праці та промисловою безпекою на обласному рівні; здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов'язаної з об'єктами підвищеної небезпеки; організація та здійснення державного нагляду (контролю) у сфері функціонування ринку природного газу в частині підтримання належного технічного стану систем, вузлів і приладів обліку природного газу на об'єктах його видобутку та забезпечення безпечної і надійної експлуатації об'єктів Єдиної газотранспортної системи.
Щодо можливості відмови від дорученої небезпечної роботи, зокрема від відрядження
Лист Міністерства соціальної політики України від 14.02.2015 р № 1911/0/14-15/06
Працівник має право відмовитися від дорученої роботи, зокрема від відрядження, небезпечної для його життя і здоров'я, якщо роботодавець не в змозі прийняти відповідні заходи з охорони праці.
Закон Украины «Об охране труда» требует выполнения разнообразных мероприятий и использования средств, направленных на повышение уровня промышленной безопасности и охраны труда, гигиены труда и производственной среды. Единой и общепринятой системы классификации расходов на охрану труда пока еще не существует, как и простой методики выделения некоторых их видов из других статей расходов. Систематизировать и группировать затраты на охрану труда можно исходя из различных целей, признаков и критериев указанных в статье.
Руководство по защите от пыли при добыче и переработке полезных ископаемых
Dust Control Handbook for Industrial Minerals Mining and Processing Авторы: Эндрю Секада, Эндрю О’Брайен, Джозеф Чал, Джей Колинет, Уильям Фокс, Роберт Франта, Джерри Джой, Рандольф Рид, Патрик Ризер, Джон Раундс и Марк Шульц (Andrew B. Cecala, Andrew D. O’Brien, Joseph Schall, Jay F. Colinet, William R. Fox, Robert J. Franta, Jerry
Joy, Wm. Randolph Reed, Patrick W. Reeser, John R. Rounds, Mark J. Schultz) / Управление по исследованиям в области безопасности и санитарии при добыче полезных ископаемых (Office of Mine Safety and Health Research) / Питтсбург, Пенсильвания - Спокан, Вашингтон / Год: Январь 2012
Это пособие появилось в результате успешных совместных усилий правительства США и промышленности в направлении защиты здоровья шахтёров и людей, работающих на перерабатывающих предприятиях. Основной вклад в создание руководства внесли Отдел исследований в области техники безопасности и охраны труда в горном деле (Office of Mine Safety and Health Research OMSHR) Национального института охраны труда (NIOSH); и промышленная ассоциация Industrial Minerals Association–North America (IMA-NA). Отдел техники безопасности и охраны труда (OMSHR) в NIOSH занимается предотвращением несчастных случаев и профзаболеваний путём проведения исследований и профилактики, а IMA-NA представляет компании, занятые добычей и переработкой минеральных полезных ископаемых.
Руководство было написано группой специалистов по технике безопасности, охране труда, профессиональным заболеваниям, и инженерами (перечислены ниже) для того, чтобы собрать и представить проверенные технологии и методы снижения воздействия пыли на людей, используемые на всех стадиях добычи и переработки минеральных полезных ископаемых. В документе описаны и сами технологические процессы, которые приводят к загрязнению воздуха пылью, и способы снижения воздействия пыли на рабочих. Применение технических средств коллективной защиты, описанных в руководстве, поможет работодателям, специалистам по охране труда и рабочим добиться конечной цели – предотвратить развитие необратимых и неизлечимых профессиональных заболеваний (пневмокониоза, силикоза) и других заболеваний, возникающих при воздействии пыли.
Руководство предназначено в первую очередь для работодателей, занимающихся добычей и переработкой минеральных полезных ископаемых, и в нем подробно описаны методы снижения запылённости на всех этапах добычи и обработки сырья, в том числе: при бурении, дроблении, просеивании, перемещении, упаковке, погрузке и перевозке. Руководство создавалось для того, чтобы помочь людям, работающим в горной промышленности, использовать современные методы снижения запылённости (с помощью эффективных средств коллективной защиты), чтобы уменьшить или (полностью) устранить воздействие пыли на рабочих при опасных концентрациях. Такое предотвращение – главный способ сбережения здоровья американских рабочих.