При підготовці котелень навчального закладу до роботи в осінньо-зимовий період готується ціла низка документів. Чи правомірною є вимога державного газотехнічного інспектора надати акти про проведення щорічних перевірок замірів опору ізоляції силових та освітлювальних електромереж у приміщенні котельні, адже, згідно з Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів у редакції наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 13.02.2012 № 91 (додаток 2 до цих правил, п. 5 таблиці 48), «значення опору ізоляції електропроводки в особливо небезпечних приміщеннях слід вимірювати не рідше ніж один раз на рік».
Чи слід відносити до категорії особливо небезпечних приміщень приміщення котельні?
Если работник службы охраны труда предприятия, имеющий IV группу по электробезопасности, прошел обучение и очередную проверку знаний ПТЭ и ПТБ, а также прошел обучение и проверку знаний для работ с повышенной опасностью, обязан ли он проходить повторно обучение и проверку знаний по этим курсам, если он по совместительству будет работать на другом предприятии инженером по охране труда?
Підприємство купило для потреб електротехнічного персоналу, робітників, які працюють на висоті, алюмінієві драбини-стремянки робочою висотою 4,8 м. Постачальник не надав паспортів, інструкцій з експлуатації державною мовою. На стрем’янках розміщено написи китайською мовою. Чи має право експлуатуюча організація користуватися зазначеними виробами?
Відповідь у листі Листі Держгірпромнагляду України від 21.04.2015 року 2497/0/11-06/6/15
Нужно ли проводить внеочередные медосмотры и инструктажи по охране труда, менять документацию и обновлять разрешения при изменении названия предприятия?
Щодо звільнення працівника, який без дозволу роботодавця виконує певне завдання впродовж свого робочого часу не на своєму робочому місці, а в іншому місці на території підприємства.
Які медичні протипоказання до праці в умовах дії шкідливих фізичних факторів і до яких лікарів-спеціалістів потрібно звертатися в разі погіршення здоров’я?
Які обігрівачі можна застосовувати в складських приміщеннях?
На підприємстві хочуть закупити обігрівачі типу UFO для обігріву складських приміщень. Чи можна їх застосовувати, адже там відкрита спіраль розжарювання? Які типи обігрівачів взагалі дозволено застосовувати нормами пожежної безпеки та який нормативний акт це регламентує?
На нашому складі експлуатуються дерев’яні плоскі піддони розміром 800 х 1200 мм. Піддони закуповуються не нові, а б/в, тому ніяких даних про їх приймально-здавальні чи періодичні випробування згідно з вимогами ГОСТ 9078-84 «Поддоны плоские. Общие технические условия» підприємство-постачальник нам не надає. Немає також на ці піддони й інструкцій з експлуатації.
Підкажіть, будь ласка, чи можна нам як підприємству, яке закуповує такі б/в піддони для експлуатації у себе на складі, перед введенням їх в експлуатацію провести випробування комісією підприємства відповідно до вимог розділу 4. ГОСТ 9078-84? Якщо так, то які це повинні бути випробування — приймально-здавальні чи періодичні? Яким повинен бути склад комісії, за якими правилами навчений та якої форми повинен бути протокол результатів проведення випробувань (адже в ГОСТ 15.001-88, на який посилається п. 4.3.4 ГОСТ 9078-84, форма протоколу відсутня).