- Государственной экологической инспекцией была проведена проверка нашего предприятия. Старший государственный инспектор потребовал разработать план ликвидации и локализации аварийных ситуаций (ПЛАС). По результатам идентификации наше предприятие не относится к объектам повышенной опасности.
Для проведения краткосрочных газосварочных работ используется: кислород, ацетилен и пропан, всего 0,06 т, освещение выполнено ртутьсодержащими лампами.
Требуется ли на нашем предприятии разрабатывать ПЛАС?
Встановлення схеми руху транспорту територією підприємства
ПИТАННЯ: Наше підприємство орендує складське приміщення. В ньому знаходяться багатоярусні металеві стелажні системи та пересувається складська транспортна, частина якої орендована у орендодавця, а частина — на балансі нашого підприємства. Водіями техніки є працівники нашого підприємства. Вимогами п. 7.5.3 Правил улаштування та безпечної експлуатації навантажувачів (НПАОП 0.00-1.22-08) пересування транспортної техніки по території підприємства повинно здійснюватися відповідно до встановленої схеми руху транспортних засобів і працівників на території підприємства, на якій повинні бути показані дозволені та заборонені напрямки руху, повороти, зупинки, в’їзди і виїзди тощо та яка доводиться до відома всіх працівників і вивішується біля в’їзду на територію підприємства.
Як з’ясувалося під час перевірки нашим інженером з охорони праці складського комплексу, орендодавець при передачі складу в оренду нашому підприємству такої схеми не надавав, а директором складу нашого підприємства, який відповідно до наказу по підприємству є особою, відповідальною за безпечну експлуатацію і технічний стан транспортної техніки (як орендованої, так і тієї, що знаходиться на балансі нашого підприємства), така схема не розроблялась.
Хто в цьому випадку повинен розробляти таку схему і чи доцільно вимагати її від орендодавця?
Медогляд осіб, які працюють за персональними комп’ютерами з моніторами
Інженер з охорони праці порушив питання про проходження бухгалтером нашого підприємства обов’язкового періодичного медичного огляду. Проте особа, уповноважена від трудового колективу, стверджує, що робота бухгалтера не пов’язана з безперервним стеженням за екраном відеотерміналів (дисплеїв) більше 4 годин за 8-годинну зміну, тобто не пов’язана з зорово-напруженою роботою (не підпадає під дію п. 6.2.3 таблиці Додатка 4 до Порядку № 246), мотивуючи це тим, що в посадовій інструкції бухгалтера не зазначається період часу, який бухгалтер проводить за екраном дисплея, а лабораторні дослідження умов праці чи атестацію робочих місць за умовами праці роботодавець не проводив і не планує проводити у зв’язку з складною економічною ситуацією. Підкажіть, як слід вчинити в такій ситуації, якщо з цією позицією згоден і роботодавець?
Які поняття вміщує термін «техногенна безпека»? У якому офіційному документі його сформульовано?
Чи є в Україні курси з питань техногенної безпеки? Якщо ні, то, можливо, цю тему як розділ розглядають в інших курсах? Коли це так, то про що йдеться в цьому розділі?
Чи є уже рекомендовані програми навчання з питань техногенної безпеки?
Cлужбові собаки, які вимоги пред'являються до підприємства?
В охоронні території підприємства використовуються службові собаки, які вимоги пред'являються до підприємства, щодо утримання, ветеринарних оглядів, обліку, можливого погодження з державними інстанціями, наявності навченого персоналу з обслуговування і т.д ?
Чи правомірно включати до «Комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму…» технічний огляд, опосвідчення, діагностику основних фондів діючого технологічного обладнання (парових котлів, посудин, що працюють під тиском, вантажопідіймальних кранів)? Адже ці роботи передбачені нормативно-правовими актами з охорони праці
Працівник бухгалтерії, виходячи з службового автомобіля керівника підприємства, на якому його підвезли до прохідної, зламав ногу. Про наявність перелому з’ясувалося після проведення рентгеноскопії наступного дня. Дирекція підприємства відмовилася розслідувати нещасний випадок як такий, що пов'язаний з виробництвом, мотивуючи тим, що транспортний засіб не призначений для перевезення до роботи працівників, крім керівника. Чи правомірні в такому випадку дії керівництва підприємства?
Які існують вимоги до роботи евакуаційних світлових покажчиків «Вихід»? Чи повинні вони бути ввімкнені постійно незалежно від ситуації й цілодобово перебувати в такому стані?
Cпеціаліст з охорони праці, що залучається на договірних засадах має бути фізичною особою-підприємцем.
Держгірпромнагляд України в листі від 16.07.2013 року повідомляє, що спеціаліст, який залучається на договірних засадах, для виконання функцій охорони праці повинен пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці як особа, яка здійснює господарську діяльність та зареєстрована в установленому законодавством порядку.