Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.92 р. № 2694-XII умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства. Згідно із ст. 13 цього Закону роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
Безопасная эксплуатация бытовых электроприборов на производстве. Требования к бытовым электроприборам на производстве
По материалам статтьи Юрия Гримовича, технического эксперта по промышленной безопасности, преподавателя УМЦ "Новатор" (Киев) "Нормы безопасного пользования бытовыми электроприборами на производстве" опубликованной в журнале "ОХОРОНА ПРАЦІ і пожежна безпека" №2/2012р.
Работодатели зря умалчивают о несчастных случаях на производстве Роботодавці даремно замовчують нещасні випадки на віробніцтві Директор виконавчої дирекції Фонду Валерій Акопян ефірі програми "Соціальний статус" повідомив:
Роботодавці, які намагаються замовчувати про нещасні випадки на
виробництві, не розуміють або не знають того, що всі грошові компенсації
при ушкодженні здоров'я працівника бере на себе Фонд соціального
страхування від нещасних випадків. Роботодавець не розуміє, що до нього не буде жодних санкцій, і не він буде платити за заподіяну працівникові шкоду. Кримінальної відповідальності за нещасні випадки на виробництві немає, крім тих випадків, де вина керівника буде прямою.
Подручные средства пожаротушения и способы их применения Подручные средства — это вещества и предметы, заранее не подготовленные
для тушения пожаров. К ним относится вода, песок, земля, различные предметы,
набрасываемые на очаг горения.
Об эффективном использовании подручных средств читайте в этой статье.
Санітарний куточок на підприємстві: створення й облік
Автор: Віктор Нагорний / Джерело: Все про бухгалтерський облік №80 від 31.08.2012 р. / Мова: українська
Добре, коли ваші співробітники бадьорі й веселі? Безумовно! Та від невеличких неприємностей або виробничих травм ніхто не застрахований. Але ж іноді, щоб урятувати життя людини (хай як пафосно це звучить), досить вчасно дати сердечнику таблетку нітрогліцерину чи при травмі накласти постраждалому джгут. Усе це можливо, якщо на підприємстві є аптечка з елементарним набором медичних препаратів та засобів або ж працює медпункт. Саме про організацію на підприємстві чи то медпункту, чи то просто санітарного куточка йтиметься в цій статті.
Серед проблем, які постають в процесі організації роботи з питань
охорони праці, однією з основних є ставлення робітників до цих питань. Це підтверджує й статистика нещасних випадків на виробництві. Однією з
причин переважної більшості нещасних випадків є порушення робітниками
вимог інструкцій з охорони праці.
Керівник чи спеціаліст? Типове положення про службу охорони прані та Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників по-різному визначають обов'язки начальника відділу охорони праці. Яким документом краще керуватися?